Share this article

print logo

High school scores & schedules (Oct. 7)

Boys soccer

Today’s games

ECIC I

Clarence at Lancaster, 5 p.m.

Jamestown at Williamsville North, 6 p.m.

ECIC II

Starpoint at Amherst, 7 p.m.

ECIC III

East Aurora at Pioneer, 7 p.m.

IAC

W.S. Christian at Christian Central, 4 p.m.

New Life Christian at Walsh, 4 p.m.

CCAA East

Randolph at Ellicottville, 4:30 p.m.

Chautauqua Lake at Falconer, 4:30 p.m.

CCAA East

All.-Limestone at Southwestern, 7 p.m.

Salamanca at Portville, 4:30 p.m.

CCAA Central

Pine Valley at Maple Grove, 4:30 p.m.

North Collins at Silver Creek, 4:30 p.m.

Frewsburg at Westfield, 4:30 p.m.

CCAA West

Olean at Dunkirk, 7 p.m.

DYouville Cup

Olmsted at Hutch-Tech, 4:30 p.m.

Nonleague

Gow at St. Mary’s/Lanc., 4:30 p.m.

Iroquois at Williamsville East, 5 p.m.

Eden at Lake Shore, 6:30 p.m.

V-Holley at Alden, 7 p.m.

West Seneca West at Sweet Home, 7 p.m.

Springville at Hamburg, 7:30 p.m.

Girls soccer

Today’s games

ECIC II

Hamburg at Starpoint, 5 p.m.

ECIC III

Maryvale at Iroquois, 4:45 p.m.

ECIC IV

Springville at Lackawanna, 4:30 p.m.

Niagara Frontier

Lockport at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.

Grand Island at Kenmore East, 6:30 p.m.

Kenmore West at N. Tonawanda, 7 p.m.

Niagara-Orleans

Barker at Newfane, 4:30 p.m.

Radcliffe Cup

Emerson at I-Prep/Grover, 4:30 p.m.

Nonleague

Franklinville at Hinsdale, 4:30 p.m.

Southwestern at Jamestown, 4:30 p.m.

Olmsted at Mount Mercy, 4:30 p.m.

City Honors at Amherst, 5 p.m.

St. Mary’s/Lanc. at Holland, 6:30 p.m.

Portville at Olean, 7 p.m.

Lew-Port at Wilson, 7 p.m.

Girls volleyball

Today’s games

Monsignor Martin

St. Mary’s/Lanc. at Mount Mercy, 6 p.m.

Sacred Heart at Nardin, 6 p.m.

ECIC II

Williamsville East at Hamburg, 6:30 p.m.

ECIC IV

Lackawanna at Depew, 6 p.m.

Niagara-Orleans

Roy-Hart at Albion, 6 p.m.

CCAA North

Cassadaga Valley at Silver Creek, 6 p.m.

Pine Valley at Dunkirk, 6:30 p.m.

Fredonia at Forestville, 6:30 p.m.

Westfield at Gowanda, 6:30 p.m.

Buffalo Public Schools

da Vinci at Emerson, 6:30 p.m.

Nonleague

Glbl. Cncpts. at Buffalo Science , 4:30 p.m.

West Seneca West at Cheektowaga, 5 p.m.

Hutch-Tech at JFK, 5 p.m.

Nichols at Buffalo Arts, 6 p.m.

North Collins at Cattaraugus/LV, 6 p.m.

Springville at Ellicottville, 6:30 p.m.

West Seneca East at Lake Shore, 6:30 p.m.

Wilson at Starpoint, 6:30 p.m.

Boys volleyball

Today’s games

ECIC II

Starpoint at Williamsville East, 6:30 p.m.

ECIC III

Maryvale at East Aurora, 6:30 p.m.

Niagara Frontier

North Tonawanda at Lockport, 4:45 p.m.

Nonleague

Frontier at Grand Island, 5 p.m.

Williamsville South at Hutch-Tech, 5 p.m.

St. Mary’s/Lanc. at Iroquois, 5 p.m.

Kenmore East at McKinley, 5:15 p.m.

Field hockey

Today’s games

ECIC

East Aurora at Pioneer, 4:30 p.m.

Williamsville East at Lancaster, 5 p.m.

Amherst at Orchard Park, 5 p.m.

Roy-Hart at Hamburg, 5:30 p.m.

Niagara-Orleans

Newfane at Akron, 4:45 p.m.

Nonleague

Kenmore at Nichols, 4:30 p.m.

Boys golf

Today’s games

All Catholic Championships

at Springville

There are no comments - be the first to comment