Share this article

print logo

High school standings, schedules, polls and leaders (April 9)

Cornell Cup I League All

City Honors 0-0 0-0

Hutch-Tech 0-0 0-0

McKinley 0-0 0-0

Olmsted 0-0 0-0

South Park 0-0 0-0

Cornell Cup II League All

Burgard 0-0 0-0

da Vinci 0-0 0-0

Emerson 0-0 0-0

I-Prep/Grover 0-0 0-0

Lafayette 0-0 0-0

Middle College 0-0 0-0

MST Seneca 0-0 0-0

ECIC I League All

Frontier 1-1 1-1

Jamestown 1-1 1-1

West Seneca West 1-1 1-2

Williamsville North 1-1 3-1

Clarence 0-0 0-0

Lancaster 0-0 0-1

Orchard Park 0-0 0-0

ECIC II League All

Sweet Home 2-0 3-2

Williamsville East 2-0 3-0

Hamburg 0-0 0-0

Starpoint 0-0 0-0

Williamsville South 0-0 0-0

Amherst 0-2 1-2

West Seneca East 0-2 0-2

ECIC III League All

Cheektowaga 0-0 2-1

Depew 0-0 1-1

East Aurora 0-0 0-0

Iroquois 0-0 0-0

Lake Shore 0-0 0-0

Maryvale 0-0 1-0

Pioneer 0-0 2-0

ECIC IV League All

Alden 0-0 0-0

Cleveland Hill 0-0 0-2

Eden 0-0 0-2

Holland 0-0 0-0

JFK 0-0 0-1

Lackawanna 0-0 0-0

Springville 0-0 0-0

Tonawanda 0-0 0-0

Niagara Frontier League All

Kenmore West 3-0 3-0

Lew-Port 1-0 1-0

North Tonawanda 1-0 2-0

Niagara Falls 2-1 2-2

Lockport 0-0 0-0

Grand Island 0-1 1-2

Niagara Wheatfield 0-1 0-1

CSAT 0-2 1-2

Kenmore East 0-2 0-2

Niagara Orleans League All

Akron 0-0 1-0

Albion 0-0 0-0

Barker 0-0 0-2

Medina 0-0 5-0

Newfane 0-0 1-0

Roy-Hart 0-0 0-0

Wilson 0-0 0-1

CCAA East I League All

Allegany-Limestone 0-0 0-1

Cattaraugus/LV 0-0 0-0

Gowanda 0-0 2-0

Olean 0-0 0-0

Portville 0-0 0-0

Salamanca 0-0 0-0

CCAA East II League All

Randolph 2-0 2-0

Franklinville 0-0 0-0

North Collins 0-0 0-2

Pine Valley 0-0 0-0

Ellicottville 0-1 0-2

Frewsburg 0-1 1-2

CCAA West I League All

Falconer 2-0 2-0

Fredonia 1-0 1-1

Cassadaga Valley 0-0 0-2

Dunkirk 0-0 1-0

Chautauqua Lake 0-1 1-1

Silver Creek 0-1 1-1

Southwestern 0-1 2-1

CCAA West II League All

Brocton 1-0 1-0

Maple Grove 1-0 2-1

Westfield 1-1 1-2

Clymer 0-0 1-0

Panama 0-2 0-3

Independent All

WNY Maritime 0-1

Thompson Trophy League All

da Vinci 0-0 0-0

Emerson 0-0 0-0

Hutch-Tech 0-0 0-0

Lafayette 0-0 0-0

McKinley 0-0 0-0

Middle College 0-0 0-0

MST Seneca 0-0 0-0

Olmsted 0-0 0-0

Riverside 0-0 0-0

South Park 0-0 0-0

Monsignor Martin League All

Cardinal O’Hara 0-0 0-0

Mount Mercy 0-0 0-2

Mt. St. Mary 0-0 1-0

Nardin 0-0 1-0

Nichols 0-0 0-0

Sacred Heart 0-0 0-0

St. Mary’s 0-0 1-1

ECIC I League All

Williamsville North 1-0 2-0

Clarence 0-0 2-0

Frontier 0-0 0-0

Lancaster 0-0 0-1

Orchard Park 0-0 0-0

West Seneca West 0-0 0-0

Jamestown 0-1 0-2

ECIC II League All

Amherst 0-0 0-2

Hamburg 0-0 0-0

Starpoint 0-0 0-1

Sweet Home 0-0 3-0

West Seneca East 0-0 0-0

Williamsville East 0-0 0-0

Williamsville South 0-0 0-0

ECIC III League All

Depew 1-0 1-0

Cheektowaga 0-1 1-4

East Aurora 0-0 1-0

Iroquois 0-0 1-0

Lake Shore 0-0 1-1

Maryvale 0-0 0-0

Pioneer 0-0 0-1

ECIC IV League All

Alden 0-0 2-0

Cleveland Hill 0-0 0-1

Eden 0-0 0-0

Holland 0-0 0-0

JFK 0-0 0-0

Lackawanna 0-0 0-1

Springville 0-0 1-1

Tonawanda 0-0 0-0

Niagara Frontier League All

Kenmore West 2-0 3-1

Grand Island 0-0 0-1

Lew-Port 0-0 1-0

Lockport 0-0 0-0

Niagara Falls 0-0 0-1

Niagara Wheatfield 0-0 1-0

North Tonawanda 0-0 0-1

CSAT 0-1 0-1

Kenmore East 0-1 0-2

Niagara Orleans League All

Akron 0-0 0-1

Albion 0-0 1-1

Barker 0-0 0-1

Medina 0-0 1-0

Newfane 0-0 0-0

Roy-Hart 0-0 0-0

Wilson 0-0 0-0

CCAA East I League All

Allegany-Limestone 0-0 0-2

Cattaraugus/LV 0-0 3-1

Gowanda 0-0 3-0

Olean 0-0 0-0

Portville 0-0 1-1

Salamanca 0-0 0-3

CCAA East II League All

Frewsburg 1-0 4-0

Randolph 1-1 3-1

Franklinville 0-0 0-1

North Collins 0-0 1-4

Pine Valley 0-0 0-0

Ellicottville 0-1 2-3

CCAA West I League All

Chautauqua Lake 1-0 3-0

Dunkirk 1-0 1-0

Fredonia 1-0 1-0

Southwestern 1-1 1-1

Cassadaga Valley 0-1 0-3

Falconer 0-1 0-1

Silver Creek 0-1 0-1

CCAA West II League All

Brocton 1-0 1-1

Forestville 1-0 1-1

Maple Grove 1-0 2-0

Panama 1-1 1-1

Clymer 0-0 0-0

Sherman 0-1 0-1

Westfield 0-2 0-2

Independent All

City Honors 2-1

Global Concepts 0-0

Tapestry 0-0

Monsignor Martin League All

St.Francis 1-0 3-0

St. Joe’s 1-0 4-0

Canisius 1-1 1-3

Nichols 0-0 1-1

Timon-St. Jude 0-2 2-2

Class A League All

Orchard Park 2-0 6-0

Clarence 1-1 2-3

Lancaster 1-1 3-2

City Honors 0-2 3-3

Class B League All

Hamburg 4-0 4-1

Williamsville East 4-0 7-0

Niagara Wheatfield 2-1 3-2

Williamsville North 2-1 3-3

West Seneca West 2-2 3-4

Sweet Home 1-2 3-3

Lockport 1-3 1-5

North Tonawanda 0-3 1-4

Frontier 0-4 0-4

Class C League All

East Aurora 4-0 5-1

Lake Shore 3-1 4-1

Williamsville South 3-1 4-2

Iroquois 2-1 3-3

Amherst 2-1 3-3

West Seneca East 1-1 1-2

Lew-Port 1-4 1-4

Grand Island 0-3 1-4

Depew 0-4 2-5

Class D League All

Salamanca 3-0 4-0

Akron 2-1 2-1

Medina 1-1 2-3

Wilson 1-2 1-5

Gowanda 0-3 0-4

Independent All

Eden 2-3

Monsignor Martin League All

St. Mary’s 1-0 3-0

Buffalo Seminary 0-0 0-0

Mount St. Mary 0-0 0-5

Nardin 0-0 0-0

Sacred Heart 0-0 1-1

Mount Mercy 0-1 0-1

Division I League All

Clarence 3-0 4-0

Lancaster 3-0 4-1

Hamburg 1-0 3-1

Orchard Park 1-0 3-0

West Seneca West 1-1 3-1

Frontier 1-2 1-2

North Tonawanda 0-0 0-1

Lockport 0-1 1-2

Niagara Falls 0-2 1-4

Niagara Wheatfield 0-2 0-2

Williamsville North 0-2 0-2

Division II League All

Amherst 4-0 4-0

Lake Shore 4-0 4-0

Gowanda 1-0 3-0

Williamsville East 2-1 3-1

Willliamsville South 3-2 3-2

East Aurora 2-2 4-3

Eden 2-2 2-2

Grand Island 0-0 1-3

Iroquois 1-2 1-2

Lew-Port 1-3 1-3

Salamanca 0-2 1-2

Springville 0-2 0-3

Sweet Home 0-2 1-3

West Seneca East 0-2 1-4

There are no comments - be the first to comment