Share this article

print logo

Area Bowling (March 28)

11th FRAME: Snake Vogt Memorial — Josh Vogt 299-765, Ray Schultz Jr 697, Dan Streer 268-694, Matt Beardsley 278-684, Brian Hauser 258. Russell’s 4-Man — Eric Gee 255.

ABBOTT: Monday UAW 897 — Mike Goergen 259-269-743, Bob Ruzycki 685, Dennis Swigonski 676, Tom Dimitrovski 267, Doug Vincent 250. Wednesday UAW 897 — Mike Goergen 277-718, Bob Ruzycki 252-267-711.

ALLIE BRANDT: Lockport Businessmen — Jason Hillman 279-265-773, Ron Kipp 279-727, Lon Colley Jr 276-705, Elvis Cobb 691, Wayne Smith 258-687, Jeff Starr 674, Brandon Kipp 256-664, Craig Fontana 277.

BROADWAY: A to Z Memorial — O.J. Piatkowski 279-256-751, Bill Priester 258-742, Brian Kiszewski 258-709, Steve Fiorella 259-706, Joe Rozewski 276-702.

Tuesday Hi Rollers — Doug Cloud 256-255-717, Dave Monkelbaan 256-714, William Brian 277-706, Bill Bauer 276-706, Rob Piccoli 268-706. Whitey Kiszewski Memorial — Brian Brzezowski 253-717, Steve Szuder 707, Janette Piesczynski 256-703, Ron Flatley 254-692.

CLASSIC: Smith/Magaris Memorial — Tom Meaney 257-752, Dave harhigh 709, Chris Rathbun 277-715, James Tomsic 703, Tony Kirbis 251-675, Steve Iraci 265.

KENMORE: Joan Bovo Memorial — Nicole Bongiovanni 287-751, Matt Zasowski 279-714, Vickie Mayfield 236-632, Megan Fitzpatrick 245-621. Leo Greenauer Memorial — Nick Calabretta Jr 268-740, Dylan Greenauer 258-721, Dennis Loomis 704, Nate Wiewiorski 701, Lou Mustillo 268-698, Paul Frainer 279-684. Auburis — Jim Orlando Jr 698, Ray Richards 687, Frank Venezia 686, Steve Vona 253-679.

LANCASTER: French Pub — Kevin Martin 268-696, Dave Kirsch 279-690, Bryan Hauser 684, Nick Stachewicz 253.

MANOR II: Pete Stasio Memorial — Chris Louis 265-257-710, John Leible 286-709, Dave Nash 300-703, Ray Jaskowiak 278-687, John Martin 685.

SPARE TIME: Buffalo Firefighters — Steve Hejmanowski 268-739, Dave Czaplinski 290-735, Tim Strauch 279-712, Jerry Nostrant 254-700, Bob Senker 267. Best Approach Trios — Kevin Bienko 259-706, Kevin Farner 682, Steve Kosut 680

Chad Mee 672, Geno Walh 256-671.

STRIKERS: Wednesday Night Businessmen — Herb Good 278-701, Charlie Strassle 255-686, Mark Dudziak 268-684, Justin Zimmerman 683, Carl Bartz 679, Dave Zimmerman 288.

TRANSIT: Jeff Giancarlo Memorial ‑ Jeff Walsh 255-278-760, Ray Kirschner 277-277-720, Eric Peterson 257-685, Tim Frenz 691.

WIMBLEDON: Tuesday West Seneca Seniors — Bob Lombard 290-812, Ken Biglinger 254, Mike Nowak 255, Joe Doxbek 256, Rick Bartoszek 255-650. Tuesday Seniors Ron Janish 252, Dan Kirsch 255-650. Lt Vending — Jeff Biddlecom 279-298-792, Tony Kohl 269-718, Dan Sieczka 715, Ken Rothenberger 252.

There are no comments - be the first to comment