Share this article

print logo

Area Bowling

ABBOTT: UAW 897 — Barry Carothers 269-749, Joe Cassillo 268, John Bzibziak 256, Lenny Chmiel 254.

AIRPORT: Postal Thruway — Dale Wojdyla 682, Frank Sewastynowicz 266.

ALLIE BRANDT: Niagara Orleans CC — Elvis Cobb 300. US Postal — Brian Wittcop 279-768, Carl Kinyon 279-727, John Berry 697, Jeff Stanton 263-690, Jason Ciliberto 690, Tim Swartz 253-687. DRI — Joe Moore II 680, Al McKee 258, Robert Alvarez 253. Knights Of Columbus — Ray Paul Jr 267-696, Dave Smith 675, Jason Rutty 288. Lockport Businessmen — Jeff Starr 257-690, Milan Carr 685, John Bowman 665.

BROADWAY: Whitey Kiszewski Memorial — Jimmy Wangler III 268-737, Wayne Malczewski 698, Colin Suto 687, Brian Kiszewski 682, Paul Wiertel 677, Rudy Kiszewski 661.

BRIERWOOD: Bob Binns Memorial — Brent Hardy 300-793, Jim Staub 279, Steve Brostko 268, Jack Kyte 267, Mike Snyder 267. Beer Guzzlers — Pete Cambio 258-720, Dan Gump 267, Ron Bucki 256, George Majkut 257.

KENMORE: Aurubis — Brandon Korczykowski 298-692, JR Balling 686, Lou Pastor III 300. Leo Greenauer Memorial — Josh Moore 732, Chris Reo 257-729, Tom Wesley 258-712, Nate Wiewiorski 676, Paul Gennuso 675. Joan Bovo Memorial — Steve Currin 268-683, Nicole Bongiovanni 248-677, Mike Digati 676, Joyce Calway 231-658, Donna Fitzpatrick 620.

K&L: Preston Murphy — Bill Friedman 254.

LANCASTER: Nickel Creek — Tony Johns 256-747, Dave Kirsch 268-734, Chris Hewson 688, Pat Letourneau 266-679, Bob Simme 266.

MANOR: Monday UAW 774 — Brian Stone 248-258-740, Karl Kons 257-695, John Orsini 269-662. Geico — Thomas Maeder 279-723, Bill Cratsenberg 655. Geiger Bros Construction — Scott Barker 257-671, Dale Geiger 248-642, Dean Koscielny 244. JJ Movers — Mike Wozniak 277-760, Tate Wilson 257-258-701, Greg Wells 686, Ken Goetz 290-683, Tom Foley 257-664, LaRhonda Johnson 239-224-655. Local #135 Mixed — Scott Adam 278-279-743, Louis Scapillato 681, Tim Drylewski 680, Jim Blendowski 246. Wednesday Night Men — Mike Gilbert 264-723, Tenno Kullerkupp 700, Bill Cratsenberg 268-669, Donald Hughey 667, Jim Tamsen 255.

MANOR II: Pete Stasio Memorial — Mark Leible 259-256-743, Ray Jaskowiak 279-710, Steve Hocking 268-701, Jim Puccio 257-697, John Martin 697.

SPARE TIME: Broad Spectrum 3-Man — Andrew Herbert 255-717, Pete Zmozynski 268-703, John Kustich 680, Nick Chojecki 676, Al Nicolette 675.

THE EDGE: Toledo Tuesdays — Cody Cammarata 300-771, Justin Lalley 255-677.

TONAWANDA: Boulevard Produce — Cody Regian 279-723, Kevin Volker 266-683, Len Pimm 679, Rob Coppola 292, Nick Byers 259, Josh Barber 256. Engineering Society — Ryan Berglund 279-690, Matt Lukasiewize 277, Alan Cook 258, Dan Fularz 257, Tom Mann 250, Doug Cummings 250.

TRANSIT: Bowlers Choice 4 Man — Darrell Pesta 279-269-783, Dan Melidona 300-756, Rob Graci 279-729, Nick Kinderman 267-725, Justin Weatherall 257-716, Peggy Kuhn 269-236-694, Sue Schottke 256-673, Holly Parrish 246-665

WIMBLEDON: Tues West Seneca Srs — Dan Powers 254-656, Jess Hipkiss 252, Rick Bartoszek 279-706, Randy Kowal 253. Tues Am Srs — Ed Mirowski 250, Ron Janish 257, Sal Mendola 676, Bill Bond 258-686. City Bowlers Scott Prenatt 258-279-776, Scott Neureuther 268-701, Pat Wangler 684, Bob Zink 269, Dan Markey 255. Lt Vending — Jim Bachert 300-733, Paul Cybulski 299-279-742, Roger Martin 259-700, Don Goodman 253-698, Jeff Biddlecom 679, Mike Bachert 678.

11TH FRAME: Monday Night Stan Hoffman Memorial — Dave Wagner 254-717, Andrew Maloney 676. Snake Vogt Memorial — Dan Streer 268-299-781, Brian Hauser 290-724,

Jay Grostefon 268-721, Jim McClure 258-711, Mark Miller 269.

There are no comments - be the first to comment