Share this article

print logo

High school scores & schedules (Sept. 4)

High schools

Boys soccer

Tuesday’s games

ECIC I

Williamsville North at Clarence, 5 p.m.

West Seneca West at Jamestown, 5 p.m.

Orchard Park at Lancaster, 5 p.m.

ECIC II

Williamsville East at Hamburg, 5 p.m.

West Seneca East at Amherst, 5:30 p.m.

ECIC III

Lake Shore at Iroquois, 5 p.m.

ECIC IV

Eden at Holland, 6:30 p.m.

Nonleague

Alden at Depew, 4:30 p.m.

I-Prep/Grover at Grand Island, 4:45 p.m.

Maryvale at Springville, 4:45 p.m.

Oracle Charter at Pioneer, 7 p.m.

Lew-Port at Riverside, 7 p.m.

Medina at Tonawanda, 7 p.m.

Starpoint at Williamsville East, 7 p.m.

Wednesday’s games

Monsignor Martin

St. Joe’s at Timon-St. Jude, 4:30 p.m.

Christian Cntl. at Nia. Catholic, 4:30 p.m.

St. Francis at Nichols, 4:30 p.m.

ECIC IV

Lackawanna at Holland, 4:30 p.m.

Niagara Frontier

Lockport at Niagara Falls, 4:45 p.m.

Kenmore West at N. Tonawanda, 7 p.m.

Niagara-Orleans

Newfane at Albion, 6:30 p.m.

CCAA East

Randolph at All.-Limestone, 4:30 p.m.

Salamanca at Franklinville, 4:30 p.m.

Ellicottville at Portville, 4:30 p.m.

CCAA Central

Westfield at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.

Pine Valley at Frewsburg, 4:30 p.m.

Silver Creek at North Collins, 4:30 p.m.

CCAA West

Dunkirk at Falconer, 4:30 p.m.

Maple Grove at Fredonia, 4:30 p.m.

Olean at Southwestern, 4:30 p.m.

Nonleague

East Aurora at Canisius, 4:30 p.m.

Girls soccer

Tuesday’s games

ECIC I

Clarence at Frontier, 5 p.m.

ECIC II

Wmsv. East at West Seneca East, 4:45 p.m.

ECIC IV

JFK at Lackawanna, 4:30 p.m.

Niagara Frontier

Grand Island at CSAT, 4:45 p.m.

Kenmore West at Niagara Falls, 4:45 p.m.

Niagara-Orleans

Barker at Medina, 4:30 p.m.

Roy-Hart at Wilson, 4:30 p.m.

Newfane at Albion, 6:30 p.m.

CCAA East

Randolph at Ellicottville, 4:30 p.m.

Franklinville at Portville, 4:30 p.m.

All.-Limestone at Salamanca, 4:30 p.m.

CCAA Central

Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.

Cassadaga Valley at Silver Creek, 4:30 p.m.

Radcliffe Cup

Olmsted at Hutch-Tech, 5 p.m.

Riverside at I-Prep/Grover, 5 p.m.

Buffalo Arts at Lafayette, 5 p.m.

City Honors at McKinley, 5 p.m.

Emerson at South Park, 5 p.m.

Nonleague

Iroquois at Cheektowaga, 4:30 p.m.

Dunkirk at Eden, 4:30 p.m.

Cattaraugus/LV at Falconer, 4:30 p.m.

Jamestown at Southwestern, 4:30 p.m.

V-Pembroke at St. Mary’s/Lanc., 4:30 p.m.

East Aurora at Orchard Park, 5 p.m.

Amherst at Pioneer, 5 p.m.

Williamsville South at Starpoint, 5 p.m.

Depew at Sweet Home, 5 p.m.

Akron at Hamburg, 7:30 p.m.

Wednesday’s games

Monsignor Martin

Nia. Catholic at Buffalo Sem., 4:30 p.m.

St. Mary’s/Lanc. at O’Hara, 4:30 p.m.

Sacred Heart at Mount Mercy, 4:30 p.m.

Nardin at Mount St. Mary, 4:30 p.m.

Christian Central at Park, 4:30 p.m.

ECIC IV

Springville at Holland, 5:30 p.m.

JFK at Tonawanda, 7 p.m.

Niagara Frontier

N. Tonawanda at Kenmore West, 4:45 p.m.

Niagara Falls at Lockport, 4:45 p.m.

Nonleague

Ellicottville at Olean, 3:30 p.m.

Maple Grove at Cass. Valley, 4:30 p.m.

Kenmore East at Nichols, 4:30 p.m.

City Honors at Nia.-Wheatfield, 4:45 p.m.

Girls volleyball

Tuesday’s games

ECIC I

Williamsville North at Lancaster, 6 p.m.

ECIC II

Wmsv. South at West Seneca East, 6 p.m.

ECIC III

Maryvale at Cheektowaga, 6 p.m.

ECIC IV

Holland at Alden, 5 p.m.

Cleveland Hill at Tonawanda, 5:30 p.m.

Lackawanna at Eden, 6:30 p.m.

Niagara Frontier

Nia.-Wheatfield at Niagara Falls, 5 p.m.

Lockport at North Tonawanda, 5 p.m.

CCAA North

Forestville at Dunkirk, 5 p.m.

Brocton at Cassadaga Valley, 6:30 p.m.

Gowanda at North Collins, 6:30 p.m.

Fredonia at Silver Creek, 6:30 p.m.

CCAA East

Ellicottville at Portville, 6:30 p.m.

Salamanca at Randolph, 6:30 p.m.

Nonleague

Clarence at Grand Island, 5 p.m.

JFK at Depew, 6 p.m.

Amherst at Starpoint, 6 p.m.

Wednesday’s games

ECIC II

Williamsville East at Hamburg, 6:30 p.m.

Niagara Frontier

Grand Island at Kenmore West, 5 p.m.

Lew-Port at Niagara Falls, 5 p.m.

Niagara-Orleans

Akron at Medina, 6 p.m.

Wilson at Newfane, 6 p.m.

Albion at Roy-Hart, 6 p.m.

CCAA East

Cattaraugus/LV at All.-Lime., 6:30 p.m.

CCAA Central

Chautauqua Lake at Falconer, 6:30 p.m.

Maple Grove at Sherman, 6:30 p.m.

CCAA North

Southwestern at Panama, 6:30 p.m.

Nonleague

Mt. St. Mary at Kenmore East, 4:45 p.m.

V-Mercy at Sacred Heart, 5:30 p.m.

Tapestry at Nichols, 6 p.m.

Springville at Lake Shore, 6:30 p.m.

Boys volleyball

Tuesday’s games

Niagara Frontier

Kenmore West at Kenmore East, 5 p.m.

Nonleague

Sweet Home at Clarence, 6 p.m.

St. Mary’s/Lanc. at Hutch-Tech, 6:30 p.m.

Wednesday’s games

ECIC I

Lancaster at Orchard Park, 6 p.m.

ECIC II

Amherst at Sweet Home, 6 p.m.

Wmsv. South at West Seneca East, 6 p.m.

ECIC III

Cheektowaga at Maryvale, 6 p.m.

Nonleague

Lake Shore at Depew, 5 p.m.

West Seneca West at Grand Island, 5 p.m.

Frontier at Lockport, 5 p.m.

Williamsville East at East Aurora, 6 p.m.

Eden at Iroquois, 6 p.m.

Starpoint at Canisius, 6:30 p.m.

Field hockey

Tuesday’s games

ECIC

West Seneca West at Iroquois, 5 p.m.

Niagara-Orleans

Newfane at Barker, 4:45 p.m.

Wilson at Roy-Hart, 4:45 p.m.

Medina at Kenmore, 5 p.m.

Nonleague

Nichols at Akron, 4:45 p.m.

Wednesday’s games

ECIC

Orchard Park at Wmsv. South, 4:30 p.m.

Hamburg at Clarence, 5 p.m.

Eden at East Aurora, 5 p.m.

West Seneca East at Lancaster, 5 p.m.

Starpoint at Williamsville East, 5 p.m.

Amherst at Holland, 5:15 p.m.

Pioneer at Williamsville North, 7 p.m.

There are no comments - be the first to comment