Share this article

print logo

Area golf (June 7)

Area golf

2017 Women’s Porter Cup

at Niagara Falls CC

Wednesday’s First Round Tee Times

8:00 a.m. — Abbie Anghelescu (Kingston, ON), Julie Murphy (Amherst, NY), Sarah Godfrey-Singleton (Depew, NY).

8:10 a.m. — Ashley Sloup (Southport, NC), Julia Goodson (Hudson, OH), Rayna Oosterhuis (Edmonton, AB).

8:20 a.m. — Abigail Gleixner (Greenwood, IN), Linda Wang (Fresh Meadows, NY), Emily Doyle (Horseheads, NY).

8:30 a.m. — Claire Hernandez (Palgrave, ON), Rylee Pedigo (Fort Worth, TX), Sydney Shaw (Orchard Park, NY).

8:40 a.m. — Alyssa DiMarcantonio (Maple, ON), Madison Luitwieler (Katy, TX), Marianna Monaco (Yonkers, NY).

8:50 a.m. — Marra Burton (Prospect, KY), Alyssa Burritt (Dayton, OH), Marika Liu (Beverly Hills, CA).

9:00 a.m. — Gabriela Coello (Winter Garden, FL), Hailey McLaughlin (Markham, ON), Hannah Lee (Surrey, BC).

9:10 a.m. — Mika Liu (Beverly Hills, CA), Alexandra Naumovski (Halton Hills, ON), Marissa Kirkwood (New Castle, PA).

9:20 a.m. — Annie Lacombe (Laval, QC), Victoria Parker (Lewiston, NY), Francesca Bernice Olivarez-Ilas (Alabang, Philippines).

9:30 a.m. — Danielle Nicholson (Geneva, OH), Olivia Zambruno (Mount Pleasant, PA), Allison Spara (Amherst, NY).

9:40 a.m. — Chelsea Dantonio (Lancaster, NY), Maren Cipolla (Williamsville, NY), Emily Ward (Niagara Falls, ON).

9:50 a.m. — Sofia Chabon (Cagayan de Oro, Philippines), Rachel Pollock (Guelph, ON), Lauren Waller (Canonsbrug, PA).

10:00 a.m. — Jenny Buchanan (Albany, NY), Michelle Kim (Surrey, BC), Catherine Peters (Clarence Center, NY).

10:10 a.m. — Kory Nielsen (Kent, OH), Wad Phaewchimplee (Kent, OH), Chloe Currie (Mississauga, ON).

10:20 a.m. — Jessica Porvasnik (Hinckley, OH), Katherine Gravel-Coursol (Mirabel, QC), Anna Redding (Concord, NC).

10:30 a.m. — Nikolette Schroeder (Avon Lake, OH), Valerie Tanguay (Saint-Hyacinthe, QC), Maggie Beth Byers (San Antonio, TX).

10:40 a.m. — Zoe-Beth Brake (Whakatane, BOP), Jackie Rogowicz (Yardley, PA), Sarah Kolodzik (Bellbrook, OH).

10:50 a.m. — Naomi Ko (Victoria, BC), Kennedy Bodfield (St Catharines, ON), Hashilla Rivai (West Lafayette, IN).

11:00 a.m. — Mikah McDonnell (Webster, NY), Monet Chun (Richmond Hill, ON), Kennedy Pedigo (Fort Worth, TX).

11:10 a.m. — Mikhaela Fortuna (Dasmarinas City, Laguna), Kelsey Sear (Unionville, ON), Rebecca Black (Elizabethtown, KY).

11:20 a.m. — Alicia Porvasnik (Hinckley, OH), Samantha Martirez (Pasig City, Philippines), Courtney Vogel (Fountain Hills, AZ).

11:30 a.m. — Danielle Fuss (Rochester, NY), Lindsay May (Auburn, NY), Lois Kaye Go (Cebu City, Philippines).

11:40 a.m. — Katie Sharp (Kendallville, IN), Alex Wright (Midlothian, VA), Isabella Portokalis (London, ON).

11:50 a.m. — Madeline Marck-Sherk (Ridgeway, ON), Kelsey McDougall (Canton, MI), Nicole Marquardt (Vernon Hills, IL).

12:00 p.m. — Lauren Kase (North Tonawanda, NY), Allison Woodward (Unicoi, TN), Maho Hayakawa (Charlottesville, VA).

Women’s Interclub Teams Assn.

Buffalo Cup Division

at Crag Burn:

Brierwood 279-549, Niagara Frontier 272-552, Country Club of Buffalo 282-566, Crag Burn 281-569, Springville 285-573, Wanakah 292-579, Lancaster 294-590, River Oaks 291-590. Medalists: Alison Derrick & Louise Miles- 85 (CCB).

There are no comments - be the first to comment