Share this article

print logo

Area bowling (Dec. 18)

Area bowling

The BPA of WNY Travel

at Tonawanda

Joe Pohlman 258-287-782, Nick Chojecki 300-770, Steve Mamon 259-753, Brian Guise 267-278-735, Carrie Racsumberger 269-730.

AIRPORT: George Vallas Memorial — Rob Piccoli 734-275, Jim Bachert 732-255, Mark Streebel 725-290, Tom Michalewski 713-277, Tom Klenke 718. Frank D’Addario Recreation — Corey Jenkins 257-276-261-794, Ken Hogue 269-733, Carnell Smith 715, George Wesolowski 266-715, AJ Bauer 698, Connor LaJoy 257-692, Eric Shine 268-692, Mike Vanderbush 256-692.

ALLIE BRANDT: DRI — Deanna Turco 280-731, Todd Wheeler 278-726, Jamie Poole 265-678. US Postal — Rick Mussell Sr. 258-755, Mike Phillips 287-754, Ricky Mussell 266-731, Todd Wheeler 257-705, Chris Warwick 704. Sportsmen — Mike Tracz 266-727, Mark Bannan 268-725, Gary Kling 279-683, Chris Miles 266. Brandt Memorial — Rick Mussell, Sr. 287-266-798, Tim Swartz 276-758, Mike Phillips 279-753, Justin Ribbeck 251-722, Steve Robinson 721. Niagara County Firemen — Tony Caraco 257-700, Stephen Baes 265-688. Empire Coating — Ricky Mussell 256-730, Brian Borowski 278-704, Dave Monte 689, Rick Mussell, Sr. 256-684. Moose 617 — Jon Hejza 257-705, Allie Nerber 257-698, Matt McKee, Jr. 257-679, Rich Nerber 676, JJ Ritz 257.

BRIERWOOD: John Rosiek Memorial — Ed Jensen, Jr. 279-783, Rob Haefner 676, Frank Kwiatkowski 675, Clark Chaplin, Jr. 263, Dave McIvor 259.

BROADWAY: Troy Wozniak 268-279-758, Doug Petti 258-739, Joe Piejda 268-735, John Bolognese 256-277-715, Carl McKinnon 289-702, Katryn Knapp 258-645, Andrea Zengerski 248.

CLASSIC: Rhino Pro Painting — Kyle Zack 258-268-730, Chuck Jagodzinski 266-692, Joe Montante Jr. 257-680, Corey Bernard 226-235.

ISLAND: Friday Night Mix — Ken Carter 278-748, Larry Janesel 691, Bob Mackeller 672, Jim Fox 671, Chris Bugenhagen 665, Lisa Bugenhagen 225.

SPRINGVILLE: Freedom Tire Men’s — Eric Tingue 269-709, Ricky Fuller, Jr. 279-708, John Fancher 681, Ernie Miller 676, Brad Arnold 267-675. Saturday Early Birds - Paul Kaiser 264-699, Ron Frentz 258. Saturday Late — Shawn Lafferty 257.

STRIKERS: Carmen Lorefice Memorial — Joe Kraft 298-276-756, Mike O’Shea 280-748, Andrew Bigaj 256-258-740, Tim Graesser 258-257-717, Jon Backus 256-696.

THE EDGE: Sloan Businessmen — John Winslow 269-267-259-795, Mike Stebbins 276-277-776, Tim Glaz 268-279-758, Ryan McIntyre 300-752, Eric Clifford 258-717, Anna McIntyre 248-640, Fran Tortorici 225-640. Donnie O Memorial — Dave Guindon 259-258-268-785, Andy Bielanin 265-263-750, Tom Reformat 734, Jeff Kosmoski 256-720, Kevin Deneka 265-708.

TRANSIT: Friday 4-Man — John Frank 300-258-772, Tim Blarr 256, Nick Greco 255. Amherst Firemen — AJ Swannie 266-244-233-743, Marc Gravelle 246-233-233-712, Mark Geiser 269, Jim Rusin 256, Jeff Maine 267-689, Sue Bromwell 242.

TONAWANDA: TBC Friday — Jamie Garrow 266-691, Kevin Shelley 268-692, Chris Paine 254-734, Brian Clark 258-683, Jeff Hollfelder 265-685. Gem Design — Karl Minklei 257, John Fudala 675, Joe Desiderio 254-696, Zane Tester 695, Sam Turner, Jr. 279-725, Mike Hulbert 696. Birzon Jewelers — Mike Hulbert 298-269-278-845, Dan Voytovich 264-720, David Musilowski, Jr. 266-712, Keith Birzon 709, John Allen, Jr. 263-679.

WIMBLEDON: Friday 3-Man — George Szczublewski 289-269-795, Steve Wood 267-259-762, Mark Maulucci 689, Mike Rizzo 256-679, Paul Bogucki 258. Dick Smith Memorial — Geno Olivieri 279-760, Bob Wright 276-747, Lou Nicosia 264-688, Jack Luceroni 688, Peter J. Piazza 684.

There are no comments - be the first to comment