Share this article

print logo

Area bowling (Sept. 29)

Area bowling

11TH FRAME: Snake Vogt Memorial — Jim McClure 258-735, Josh Vogt 278-718, Eric Hauser 254-716, Bill McClure 258-714, Brian Hauser 290-682.

ABBOTT: UAW 897 — John Ochal 257-683, Mike Goergen 677, Paul Kaminski 279, Pat Reedy 276, Sal Sorrento 265.

AIRPORT: TNT Classic Mixed — Maurice Davidson Jr. 296-743, Derrick Greene 279-697, Michael Gilmer 257-695, Sam Bates 253-691.

ALLIE BRANDT: Lockport Businessmen – Wayne Smith 709, Henry Poole 259-701, Craig Fontana 256-694, Ron Kipp 692, Ron Chatt 683.

BROADWAY: Tues Hi Rollers — Bill Brian 269-694, Jimmy Taton 268-686, OJ Piatkowski 252-685, Tom Brian 683, Jeff Rezewski 681, Nicole Cratsenberg 235-615. Whitey Kiszewski Memorial — Brian Brsezowski 278-269-773, Justin Danat 298-730, Colin Suto 277-715,Troy Wozniak 268-714, Rudy Kiszewski 267-687, Janette Piesczynski 219-641.

HANOVER: Sunset Truck and Auto Wednesday — Justin Zimmerman 269-738, P.J. Azzarella 265-712, Josh Azzarella 682, Chrissy Gruber 659. Hi Tech Services Wednesday Late — Paul Zagorski 266-705, P.J. Azzarella 258-703, Jordan Naudasher 267, Alex Dailey 260, Clark Smith 260.

KENMORE: Joan Bovo Memorial — Steve Currin 675, Nicole Bongiovanni 245-662, Donna Fitzpatrick 225-608, Ricky Deblasi 269.

LANCASTER: Nickel Creek — Mike Borodzik Jr. 283-743, Kevin Boldt 254-734, James Demola III 731, Mike Kierejewski 257, Nick Stachewicz 257.

MANOR: JJ Movers — Mike Noakes 258-725, Jim Ludwig 258-713, Mike Wozniak 707, Tate Wilson 256.

MANOR 2: Pete Stasio Memorial — Nick Fusco 258-715, Jack Olkowski 270-692, Chris Louis 278-681, Ray Jaskowiak 279, Mark Leible 683. Wednesday Night Men — Paul Zagorski 266-705, P.J. Azzarella 258-703, Jordan Naudasher 267, Alex Dailey 260, Clark Smith 260.

SPARE TIME: Tues. Night Buffalo Firefighters — Al Nowicki 251.

STRIKERS: Wednesday Night Businessman — Tom Sallie 255-700.

TRANSIT: Bowlers Choice 4 Man — Josh Weatherall 268-737, Jeff Bieger 300-708, Sue Nawojski 231-234-683, Mike Glasco 265-682, Ron Stacy 680, Joe Pohlman 677, Carrie Rascumberger 246-672, Jessica Mamon 226-631.

WIMBLEDON: Daves Snack Shack — Jim Bachert 266-754, Gary Baumer Jr. 255-732, Jacob Hiam 256-715, Mark Dudziak Sr. 686, Paul Hummell 258. Labatts Blue — Josh Broad 258-675, Paul Cybulski 257. L T Vending — Jim Lamancuso 258-256-756, Chris Brown 699, Dale Croston 266-692, Steve Dorobiala 256-685, John Truslow 277.

There are no comments - be the first to comment