Share this article

print logo

Area bowling for Dec. 3

Area bowling

11TH FRAME: Capital Management Services — Paul Beyer 278-741, Jim Reese Jr. 285-706, Eric Gee 682, Dan Rimbeck 260, Mike Stachowiak 257.

ABBOTT: UAW 897 — George Poole 278-300-769, Dan Gretka 256-737, John Mentlewski 256-725, Tom Foley 288-675, Paul Satkiewicz 258. Mixed Trios — Mike Manley 278-803, Ken Gawel 279-795, Andy Ochal 749, Tom Baldi Jr. 735. Tony Verdi 733.

AIRPORT: TNT Classic — Tammy Turner 247-688, Sarita Henderson 227, Larae H. Bryant 256-663, Marvell Kirkwood 279-715, Lee Attaway 275-698, Derrick Greene 268-698, Sam Bates 258-698. Strike Force — Tony Fraccica 269-684. Postal Thruway — Rico Peacock 709, Paul Gegenfurtner 266-681. Mauer Nesbit — Debby Janora 735, Nick Notaro 253.

BROADWAY: Tuesday Hi-Rollers — Steve Fiorella 264-256-728, Michael Belus 289-726, Andy Bielanin 700, Bill Priester 698, Marc Gravelle 693, Julie Selk 605.

CLASSIC: Major B -- Ken Michaels 289-767, Scott Sanders 260-682, Don Zack 680, Barb Maddigan 232. BOHICA — Shawn Bender 278-766, Jeff Lowery 279-764, Tom Meaney 289-734, Mike Noakes 266-680.

EDGE: Greater Buffalo Invitational — Dave Guindon 258-268-743, Ryan Ciminelli 278-742, Joe Dinardo 256-258-730, Brian Cline 265-730, Pat Desjardins 684.

KENMORE: Leo Greenauer Memorial — Nate Wiewiorski 279-721, Mark Anastasia 296-694, Jon Jack 257-684, Don Nigro 682.

K&L: Wed. Night Hdcp — Dan Moyer 255-733, Steven Grimm 255-254-745, Dave John 254, Kurt Stitzel 256.

LANCASTER: Nickel Creek — Jim Pfeiffer 259 707, Mike Pfeiffer 707, James Demola III 268-687, Dave Kirsch 257, Joe Mills 257.

MANOR: Geiger Bros. — Dean Koscielny 267-713, Candice McHale 236-668. UAW 774 — Joe Warr 256, Bob Jetter 259. JJ Mover’s — Kurt Thurnherr 266-759, Mike Wozniak 256-267-735, Tate Wilson 703, Tom Foley 279-697, Cory Dinelli 258-686.

MANOR 2: Pete Stasio Memorial — Brett Getz 300-259-783, Nick Fusco 259-722, Geoff Martin 269-710, Mark Leible 694, Steve Hocking 259-687.

SPARETIME: Firefighters: Tim Nowicki 277, Joe Doxbeck 254.

WIMBLEDON: Dave’s Snacks — Jacob Hiam 279-758, Eric Gawron 295-703, Chris Brown 698, John Truslow 675, Ron Foegen Jr. 277. LT Vending — Jeff Tycz 279-785, Paul Cybulski 279-748, Mark Hamberger 257-694, Larry Rybak 250-693, Tony Johns 279. West Seneca Srs. — Doug Moeller 250, Jerry Cardinal 250, Bill Czuprynski 274, Sal Mendola 287-691.