Share this article

print logo

BIRTHS & MARRIAGES

BIRTHS BUFFALO
BOYS were born to: May

Sharon Maciejewski, Lackawanna 29

Sept.

Kelli M. Bulls, Buffalo 16

M/M Nohamed A. Awadh, Lackawanna 26

M/M Jeffrey A. Miller, Lewiston 26

M/M Don Toliano, Niagara Falls 27

M/M Brian J. Stilwell, Buffalo 29

Danielle M. Liddle, Buffalo 29

Tanya Clark, Buffalo 29

Charmaine D. Crayton, Buffalo 30

Julie A. Domroes, Buffalo 30

Oct.

M/M Duane Rush, Buffalo 1

Donnette M. Vance, Buffalo 1

Jay-Nee Longboat & David A. Ippolito, Angola 2

M/M James M. Salatka, Buffalo 2

M/M Howard M. McWilson, Niagara Falls 4

Rashawn Johnson & Lamika Boyd, Buffalo 4

Diane Runge, North Tonawanda 6

Melissa A. Whitmer, Youngstown 6

M/M Eric C. Busdiecker, Amherst 7

M/M James T. Johnson, Orchard Park 7

Christa Hodge & Travis Nuchereno, Buffalo 8

Khadija Hatten & Reginald Ball, Buffalo 8

GIRLS were born to: Aug.

Clarissa Sealey, Buffalo 21

Sept.

M/M Wilbert Jones Jr., Buffalo 5

Tiffany Lambert & Ramon Winfrey, Buffalo 16

M/M Mark J. Nepokroeff, North Tonawanda 22

M/M Gregory J. Zmuda, Lancaster 26

Jennifer Dean, Buffalo 26

M/M Gerald J. Thomas, Buffalo 29

M/M Robert W. Twardowski, Cheektowaga 30

Oct.

M/M Kenneth Snell, Buffalo 1

Carmen Edie & Kryone King, Buffalo 2

Ann Dentice & Iain Barclay, Derby 2

Christina Wagner, Buffalo 4

Toreka Lipscomb, Buffalo 5

M/M Anthony V. Oliver, Buffalo 5

M/M Walter W. Wideman, Albion 6

Monica Worthy & Eric Blunt, Buffalo 8

Tasha Gwynn, Buffalo 8

M/M Grant R. Hill, Portville 9

TWINS were born to: Oct.

M/M Peter J. Battaglia Jr., Williamsville 5

BOYS were born to: May

M/M Paul Paolucci, Cheektowaga 30

Oct.

M/M M. Hanif Vawda, Buffalo 3

Crystal L. Zieger & Kris T. Cuddihy, Lackawanna 8

M/M Timothy J. Cych, West Seneca 9

Dawn C. Dumas & David H. Feeney, Blasdell 10

M/M Brian M. Swaciak, Marilla 10

M/M William E. Schultz, Lackawanna 12

Sonya L. Dura & Stephen A. Jackson Sr., Buffalo 12

M/M Timothy J. Coulombe, East Aurora 11

M/M William A. Ellis, Blasdell 11

Dawn M. Pickering, Lackawanna 13

M/M Michael J. Phillips, Orchard Park 13

M/M Edward S. Hughes, Hamburg 14

M/M Lawrence W. Hedges, Buffalo 14

M/M Daniel T. Sawicki, Lackawanna 15

M/M Thomas H. Czeppel, Orchard Park 15

M/M Christopher J. Zelasko, Buffalo 15

M/M Guy J. Allan, Cheektowaga 15

M/M Keith J. Morris, Alden 15

M/M John M. Colligan Sr., Buffalo 15

M/M Daniel E. Buss, Buffalo 16

M/M Joseph C. Waryold Jr., Orchard Park 16

Caryn M. Kwiatkowski, North Tonawanda 16

M/M Michael P. Moran, Blasdell 16

M/M Mazen M. Khaled, Cheektowaga 17

GIRLS were born to: Oct.

Deborah M. Froeschl & James A. Rozell, Buffalo 8

M/M William F. Ratka, East Aurora 9

M/M Jeffrey J. Swanson, Hamburg 10

M/M Arthur A. Giannicchi, Lackawanna 11

M/M Brent P. Thurn, West Seneca 11

M/M Thomas J. Webb, Orchard Park 12

Julie A. Lyons, Buffalo 12

M/M Matthew D. Shively, East Aurora 12

M/M Brian J. Thomas, Orchard Park 13

M/M James M. Motz Sr., Alden 14

M/M Tracy D. Lambert, West Seneca 14

M/M Thomas E. Holtz, Buffalo 15

M/M Roy A. Cofield Sr., Buffalo 15

M/M Donald P. Loschiavo, West Seneca 15

M/M Daniel J. Welling Jr., East Aurora 16

M/M Scott J. Roberts, Blasdell 16

M/M William F. Marusza, East Aurora 16

TWINS were born to: Oct.

M/M George M. Pierakos, Buffalo 12

MARRIAGE LICENSES
BUFFALO
Christopher D. Poloncarz, Buffalo -- Jennifer J. Putnam, Buffalo.

Erik D. Stempfel, Amherst -- Danielle M.
Vendetti, Amherst.

Colin B. Perham Jr., Buffalo -- Trina M. Hughes, Buffalo.

Richard P. Franks, Buffalo -- Barbara A.
Bonner, Buffalo.

Khalil Saadiq, Buffalo -- Maria J. Mercado, Buffalo.

Elijah Bemley Jr., Rochester -- Africa E.
Jamison, Rochester.

Peter P. Czuiko, Buffalo -- Tina G. Purchner, Buffalo.

Kenneth L. Eddy, Buffalo -- Elaine E. Eddy, Buffalo.

Thomas G. Sullivan, West Seneca -- Michelle A. Kowalyk, Cheektowaga.

Kevin R. Grauke, Buffalo -- Catherine A.
Collins, Buffalo.

Andrew M. Torre, Lancaster -- Kristen J.
Warchol, Lancaster.

Dennis M. Doyle, Derby -- Darlene F. Salansky, Derby.

Bryan Rivera, Buffalo -- Maribel Torres, Buffalo.

William P. Warren, Buffalo -- Helen Agurs, Buffalo.

David J. Madar, Depew -- Lynnetta M. Menor, Depew.

Eric B. Noles, Buffalo -- Cindy P. Betts-Field, Buffalo.

John M. Mahoney, Buffalo -- Heather M.
Roberts, Buffalo.

David Grisanti, Buffalo -- Cynthia A. Luczak, Buffalo.

Donald McNair, Buffalo -- Mary A. Barner, Buffalo.

Eustaquio Ruiz, Blasdell -- Suzanne M. Furjanic, Blasdell.

Paul F. Prestia, Valley Forge, Pa. -- Joanne M. Scanlon, Wilmington, Del.

Richard T. Kroll, Buffalo -- Angeline M.
Battaglia, Buffalo.

Stanley C. Billups, Cheektowaga -- Dorothy A. Gates, Cheektowaga.

John P. Yeager, Buffalo -- Shirley A. Carruba, Amherst.

David P. Willbern, Buffalo -- Margarite A.
Penman, Buffalo.

Stephen F. Tripodi, Buffalo -- Georgine
Tramontana, Buffalo.

Jeffrey G. Mayne, Kennesaw, Ga. -- Tammy C. Taylor, Kennesaw, Ga.

Michael E. Lynch, Buffalo -- Susan A. Umpierre, Buffalo.

Marcel Bembry, Utica -- Jennifer A. Ingram, Buffalo.

Steven Day Jr., Buffalo -- Kashana C. Harris, Buffalo.

Oleg Berg, Buffalo -- Aleksandra Leontjeva, Buffalo.

Herbert Samuel Jr., Buffalo -- Sonia Y.
Redmond, Buffalo.

Kyrone F. King, Buffalo -- Carmen L. Edie, Buffalo.

Cory D. Will, Buffalo -- Danielle Lucy Kent, Buffalo.

Matthew L. Brown, Buffalo -- Kristine R. White, Buffalo.

Felix Smith, Buffalo -- Judy Rodriguez, Buffalo.

Carl Ogletree Jr., Buffalo -- Ouida B. Cadney, Buffalo.

John H. Mack, Buffalo -- Bernice W. Collins, Buffalo.

William C. Conrad, Buffalo -- Lynne A. Leader, Buffalo.

There are no comments - be the first to comment