Share this article

print logo

BIRTHS & MARRIAGES

MARRIAGE LICENSES

TOWN OF CHEEKTOWAGA

Hal D. Hathaway, Varysburg -- Mary K.Gannon, Depew.

Vincent Baudo, Cheektowaga -- MichelleCwiklinski, Cheektowaga.

David A. Mooney, Depew -- Michelle M.Hughson, Depew.

Michael M. Morlock, Cheektowaga -- Sherri A. Baker, Cheektowaga.

Robert H. Fox, Alden -- Lisa A. Toporczyk,Alden.

David J. Nowak, Cheektowaga -- Laurie E.Jarvis, Cheektowaga.

Andrew W. Warner, Cheektowaga -- Pamela B. Chudzinski, Cheektowaga.

Joseph A. Isbrandt, Cheektowaga -- Eileen M. Oliver, Cheektowaga.

Jeffrey M. Redlinski, West Seneca -- Frances M. Burczynski, Cheektowaga.

Brian T. Trzepkowski, Cheektowaga -- Nanci R. Schreier, Cheektowaga.

MARRIAGE LICENSES BUFFALO
Lazaro Lujan, Buffalo -- Margarita Mendez, Buffalo.

Timothy A. Trump, Buffalo -- Katherine F. Starr, Buffalo.

Sonny L. Hollingsworth, Buffalo -- Simona R. Young, Buffalo.

Michael A. Netter, Buffalo -- Kathryn M. Viscuso, Buffalo.

Phillip D. Kinkade, Tonawanda -- Lynn E. Tanevich, Snyder.

Robert C. Lewis, Buffalo -- Jill M. Fracasso, Buffalo.

Paul M. Korn, Grand Island -- Lias L. Carey, Grand Island.

Ronald J. Biggie, Buffalo -- Helen L. Dugo, Buffalo.

Robert Ross Fogg, Tonawanda -- Leslie Ann Ortiz, Tonawanda.

Jimmy B. Stanfield Jr., Buffalo -- Devon M. Daniels, Buffalo.

Thomas M. Woodley, Buffalo -- Ventenese M. Haslam, Buffalo.

Walter Eldridge, Buffalo -- Pamela A. Cunningham, Amherst.

Sonnie J. Betts Jr., Buffalo -- Gwednolyn A. Gonzalez, Buffalo.

George Campbell Jr., Buffalo -- Rosalind Y. Hunter, Buffalo.

Michael P. Mammana, Buffalo -- Lori M. Wagner, Buffalo.

Eddie F. Jones, Buffalo -- Lorraine L. Gill, Buffalo.

Andrey Morozov, Tonawanda -- Yelena Krutskikh, Tonawanda.

Justo Galarza, Buffalo -- Vanessa Velazquez, Buffalo.

Barry K. Vaughn, Cheektowaga -- Charmaine P. Upshaw, Buffalo.

James J. Paul, Buffalo -- Gloria E. Yovanovich, Buffalo.

Laurence E. Hanlon, Williamsville -- Melissa G. Pastore, Williamsville.

Michael Juszczak, Kenmore -- Leslie A. Dyster, Tonawanda.

Rex M. Hutton, Cayuga, Ont. -- Marjory A. Schofield, Cayuga, Ont.

Richard Shorter, Buffalo -- Vera L. Dees, Buffalo.

Clarence E. Goggins, Buffalo -- Brenda Orange, Buffalo.

Paul Moskaluk, North Tonawanda -- Lori A. Ross, North Tonawanda.

Chetan B. Patel, Williamsville -- Gira Patel, Williamsville.

Calvin W. Croom, Buffalo -- Brenda L. Anderson, Buffalo.

Mark V. DiFilippo, Buffalo -- Nicole M. Bianchi, Buffalo.

Timothy L. Pringle, Buffalo -- Cara I. Brown, Buffalo.

Sean M. Doran, Buffalo -- Michelle M. Story, Buffalo.

Twain J. Fisher, Buffalo -- Lanita M. Jones, Buffalo.

Lawrence T. Vass, Buffalo -- Diasy J. Watson, Buffalo.

Thomas M. Dickinson, Tonawanda -- Jeannie M. Brooks, Tonawanda.

Alan H. Mages, Buffalo -- Lou Ann Giagualano, Williamsville.

Robert E. Lizak Jr., Hamburg -- Andrea L. Guagliano, Hamburg.

Paul C. Nolan, Long Island Cuty, NY. -- Yin Yin Fu, Lancaster.

Jeffrey B. Hayes, Buffalo -- Melinda M. Rose, Buffalo.

Chester Jaros Jr., Buffalo -- Stacey M. Neyman, Buffalo.

Billy Colon, Buffalo -- Nitza, I. Alvarez, Buffalo.

Leon F. Alston, Buffalo -- Shaynise L. Hillman, Buffalo.

Isaiah L. Jefferies, Buffalo -- Charmaine D. Matthews, Buffalo.

Timothy F. Osborne, Buffalo -- Sharon K. Kasper, Buffalo.

George E. Emmons, Buffalo -- Ruthie L. Jemison, Buffalo.

Joseph B. Mesmer, Grand Island -- Carrie L. Richter, Grand Island.

George J. Burnett, Buffalo -- Christina M. Keaney, Buffalo.

Kenneth J. Farrell, Derby -- Julie M. Klug, Eden.

Glen A. Powell, Buffalo -- Stephanie Gayles, Buffalo.

Patrick K. Murtha, Buffalo -- Judith M. Miklos, Buffalo.

Joseph W. Navarra, Amherst -- Francine Rosselli, Amherst.

Leo McGrath, Buffalo -- Lynn M. Firzgerald, Buffalo.

Igor D. Nestorowicz, Buffalo -- Karen C. Overholt, Buffalo.

Joseph S. Patruzzella, East Amherst -- Nicole C. Baudo, Buffalo.

Kelvin V. Callymore, Buffalo -- Tracy D. Leverette, Buffalo.

Jordan C. Rosenthal, Atlanta, GA. -- Sally J. Gorton, Atlanta, GA.

Thomas M. Telesco Jr., Amherst -- Laurie A. Rabenhorst, Hamburg.

James L. Thomas, Buffalo -- Tamara Z. Lewis, Buffalo.

Allen Mendonsa, Euless, Texas -- Raynah P. Nazareth, North Tonawanda.

Cosmo S. Gaeta, Kenmore -- Charlene m. Gaeta, Kenmore.

MARRIAGE LICENSES TOWN OF TONAWANDA
Erie J. Fischer, Town of Tonawanda -- Madeline L. Traver, Town of Tonawanda.

London L. Taylor, Buffalo -- Becky Gonez-Sanchez, Buffalo.

Rick J. Margo, Kenmore -- Susan E. Haffey, Kenmore.

Henry D. Imiola, Town of Tonawanda -- Fabiola P. Sayles, Town of Tonawanda.

Peter W. Bernier, Granger, Ind. -- Kelly J. Mahaney, Granger, Ind.

Robert Swedish Jr., Town of Tonawanda -- Robin A. Fernandez, Town of Tonawanda.

Jeffrey P. Travis, Blasdell -- Kristin M. Smiraglia, Town of Tonawanda.

Charles Giglia, Cheektowaga -- Donna Barone, Town of Tonawanda.

Mark Sheely, Kenmore -- Cheryl Krotz, Kenmore.

David J. Barrett, Kenmore -- Karen A. Poblocki, Town of Tonawanda.

Thomas Perna, Norwalk, Conn. -- Christine Silsby, Norwalk, Conn.

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: May

M/M Patrick M. Wager, Buffalo 26

M/M Corey G. Moe, Lancaster 28

M/M David J. Heinzmann, Williamsville 28

M/M Thomas E. Coyne, Hamburg 29

M/M Robert M. Wasinger, Cheektowaga 29

M/M Daniel K. Miner, Lockport 31

M/M Gregory J. Leman, Tonawanda 31

June

M/M William J. Kellner, Tonawanda 1

M/M James H. Parker Jr., Hamburg 3

Fatiya A. Bradshaw, Buffalo 7

GIRLS were born to: May

Michelle McCann & Kenneth Ring, N. Collins 28

M/M Dennis J. Brawdy, Eden 29

M/M Thomas P. Nason, East Aurora 30

M/M Kimberly A. Poincelot, Tonawanda 30

June

M/M Ronald C. Lavere Jr., Williamsville 1

Shana C. Johnson, Buffalo 1

M/M Alan K. Koeppel, Tonawanda 2

M/M Robert J. Tabone I, Buffalo 3

M/M John L. Yates, Buffalo 4

M/M Bruce R. Ertel, Buffalo 5

M/M Jason M. Russell, Wales 6

AMHERST BIRTHS
BOYS were born to: June

Lynda C. Seeger, N. Tonawanda 17

M/M Christopher M. Harper, Buffalo 20

M/M Michael J. Burgio, Tonawanda 23

M/M Mark J. Richter, Kenmore 23

M/M James C. Lyskawa, East Amherst 24

M/M Scott A. Chislett, West Seneca 25

M/M Krieg W. Meyers, Buffalo 25

M/M David Hammond Jr., Clarence 26

M/M Jeremy E. Sharkley, Lockport 27

M/M Daniel J. Setlock, Barker 27

M/M Guy J. Bottenfield, Tonawanda 28

M/M Michael D. Anderson, East Amherst 28

M/M Lonnie L. Abrams, Basom 28

M/M Tracy S. Myles, Niagara Falls 29

Darlene M. Scharping, Medina 29

Melissa E. Griffiths, Niagara Falls 29

M/M John J. Niedzialowski, Lockport 29

Crystal L. Martin, Kenmore 30

M/M John P. Stendardi, Williamsville 30

M/M John F. Perna, Williamsville 30

July

M/M Peter J. Costolnick, Grand Island 2

GIRLS were born to: May

M/M Michael B. Houseknecht, Batavia 20

June

M/M Anatolly Selevchuk, Buffalo 11

M/M Michael J. Stang, Blasdell 22

M/M Michael W. Mease, Niagara Falls 23

There are no comments - be the first to comment