Share this article

print logo

BUFFALO BIRTHS

BOYS were born to: May

Tricia A. Goodspeed & Azhar A. Numan-Ali, Buffalo 27

June

M/M Dave A. Hencinski, Cheektowaga 6

Toni M. Pompeo & Michael A. Siler Sr., Buffalo 7

M/M Mark A. VanZile, Forestville 8

M/M Val M. Ksiezarczyk, Buffalo 8

M/M Philip T. Swiatek, Hamburg 8

M/M Richard J. Bogdan Jr., Angola 9

M/M William B. McCann, Hamburg 11

M/M Bradley A. Day, Cheektowaga 11

M/M Robert J. Cialone, Blasdell 11

M/M Joseph P. Wilkinson, Akron 12

M/M John R. Morey, Boston 12

M/M James S. Farner, Gowanda 12

M/M Jonathan C. Wright, Amherst 14

M/M Michael W. Scull, Hamburg 14

Lynne A. Pike & Michael J. Reinard, Lake View 14

M/M Timothy P. Lorden 15

M/M Paul J. Gosciak, West Seneca 17

Shirley A. Webb & Anthony J. Roche, Buffalo 17

Danielle J. Rowe & Raymond R. Northrup, Lackawanna 17

Maureen E. Gaiser & Robert T. Finnegan, West Seneca 17

GIRLS were born to: June

M/M Scott M. Klawinski, Buffalo 5

M/M Scott A. Smith, South Wales 5

Karen A. McLaughlin, Buffalo 6

M/M Robert N. Porto, Hamburg 7

M/M Ronald J. Kazimer, Buffalo 9

M/M Darryl R. Cicero, Cheektowaga 9

Joy R. Lehman & Michael S. Brooks, Buffalo 9

M/M Andrew E. Sauciunac, West Seneca 10

M/M Patrick J. O'Connor, Hamburg 10

M/M Peter E. Kwitowski, West Seneca 10

M/M Ricahrd F. Hund Jr., Buffalo 12

M/M Gary J. DiStefano, Hamburg 12

M/M Robert D. Boller, East Aurora 12

M/M Michael F. Gian, Derby 12

M/M Richard L. Work II, Lake View 12

M/M Mark A. Wolf, Silver Creek 13

M/M Michael P. Donohue Jr., Orchard Park 14

M/M Jeffrey M. Crosta, Hamburg 14

M/M Todd A. Schraft, Angola 15

M/M Thomas M. Izydorczak, Strykersville 16

Tyesha E. Skinner, Rochester 16

M/M Dennis D. Ebert Jr., West Seneca 18

Kimberly A. Carswell & John P. Ignatowski, Buffalo 18

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: May

Lyliua Alkhatib & Alfonso Guzman, Buffalo 1

M/M Thomas E. Dake, Lockport 9

Susan E. Griskonis, Tonawanda 11

M/M David W. Manth, North Tonawanda 16

Talisha L. Smith, Buffalo 17

Darlene A. Hicks, Lockport 20

Stacy Donnelly & David Conert, Royalton 29

N. Horstkotter & K. Brooks, Lackawanna 29

M/M Michael J. Meyers, Tonawanda 30

M/M Leroy Love, Buffalo 31

Babette D. Davis, Buffalo 31

June

M/M Karsten K. Zieger, East Aurora 2

M/M Lance M. Osborne Sr., Buffalo 2

M/M James D. Gray, Buffalo 2

M/M Kenneth Bryant Sr., Buffalo 3

GIRLS were born to: May

M/M Joseph J. Boccolucci, Amherst 10

M/M Thomas Dispenza, Cheektowaga 10

M/M Andrew C. Bielanin, Cheektowaga 11

M/M Andre James, Buffalo 16

M/M Daniel J. Symenow Jr., Marilla 17

Colette A. Williams, Buffalo 17

M/M Timothy J. Taylor, Niagara Falls 29

M/M Donald W. Pray, Kenmore 29

M/M Gary M. Clohessy, Lackawanna 29

M/M King G. Bonner, Buffalo 30

M/M H. McDonald & H. Wright, Buffalo 30

Dorsie Emmons & Ronnie Steels, Buffalo 30

M/M Charles B. Border, Wales 31

Markeita N. Davis, Buffalo 30

June

M/M Michael L. Vertino, Lackawanna 2

Deborah A. Kuhlmey, Buffalo 2

M/M Michael O. Vines, Buffalo 3

M/M Thomas R. Smith, Amherst 3

M/M Roberto M. Grajales, Buffalo 3

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: May

M/M Timothy R. Gelder, Lockport 24

June

M/M Brian J. Schmitt, Akron 1

C.M. Reap & CGuadalupe, Buffalo 3

D.M. Caruso & R. J. Littlefield Jr. Buffalo 11

M/M Stephen J. Gallivan, Buffalo 29

Latesia M. Loder, Buffalo 29

July

M/M Bruce G. Schultz, Tonawanda 1

M/M John T. Dingwall, Buffalo 3

M/M James J. Ford, Orchard Park 5

M/M Joseph P. Yacos, Tonawanda 7

M/M Daniel J. Deneke, Lancaster 10

M/M Matthew J. Cryer, Buffalo 10

Taryn Mickles & Kelly R. Cooley, Buffalo 10

GIRLS were born to: May

M/M Francis J. Lagona, Getzville 8

M/M James A. Bove, North Tonawanda 10

June

M/M Kevin P. Cahill, Derby 6

M/M Mark E. Kwandrans, Wheatfield 7

M/M Randall N. Barnard, Buffalo 24

July

M/M Prince Varma, Wheatfield 7

M/M Alan A. King, Buffalo 7

Tammy I. DeJesus, Westfield 7

M/M LaMarrio A. Pannell Sr., Buffalo 9

Jessica Powell, Buffalo 9

Toni Abernathy, Buffalo 13

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: June

M/M James W. Nelligan Jr., Salamanca 17

M/M Joseph F. Kuebler, Eden 24

M/M Taha H. Omar, Lackawanna 25

Juanita Smith, Buffalo 26

July

Barbara E. Johnson, Buffalo 3

Kerri A. Kaye, Buffalo 4

M/M Gene B. Ginns Jr., Kenmore 7

Elizabeth A. Clark & Jarred L. Gullick, Buffalo 8

M/M Nathan L. Pangborn, East Aurora 11

Fadra L. Rogers, Buffalo 14

Christina L. Chruscial, Buffalo 15

Sherrel C. Penny, Buffalo 16

Lisa M. Smith, Buffalo 16

Sandra M. Ogle & Thomas E. Hewett, North Tonawanda 25

Kassie C. Shingleton, Buffalo 26

Julie A. Schmidt & Richard A. Ritenburg, Lancaster 26

Claudia M. Hibbard & Kenneth M. Streeter, Cheektowaga 28

Jonielle A. Jackson & Andre Williams, Buffalo 29

Barbara A. Saviola & Andrew R. O'Neill, North Tonawanda 30

Angela M. Kuc & Jason P. Delbert, Buffalo 30

Aug.

Jaclyn P. Harrington & Christopher K. Bernard, Buffalo 1

Gena Wilson & Walter Christopher III, Buffalo 11

Xiao Yan Chen & Gar K. Lee, Buffalo 12

Tarcia R. Walker, Buffalo 12

M/M Asa W. Munn, East Aurora 13

M/M Brian P. Gugerty, Buffalo 14

M/M David A. Fijas, Cheektowaga 15

M/M Michael W. Lapp, Bennington 15

M/M Kevin M. Hudson, Tonawanda 16

M/M Richard W. Scott, Buffalo 16

M/M Timothy P. Aldrow, Buffalo 16

M/M Peter T. Dicostanzo, Williamsville 16

M/M Daniel M. Radder, Orchard Park 18

Michele Prior & Wayne Benton Jr., Grand Island 18

M/M Mark R. Dubel, Buffalo 18

M/M Gary M. Victor, Buffalo 19

Cynthia Raiser & John Silagyi, West Seneca 19

Christina Olsen & Orian Montgomery, North Tonawanda 19

M/M Joseph Miranda Jr., Niagara Falls 20

M/M Andre C. Lott Sr., Buffalo 20

M/M Jonathan A. Ley, Amherst 20

M/M Douglas P. Dembik, Lancaster 20

M/M Thomas E. Hicklin, Buffalo 22

M/M Michael A. Haynes Sr., Buffalo 22

GIRLS were born to: June

M/M Joseph J. Bratek, Depew 2

M/M Richard O. Krouse, Orchard Park 6

M/M Ronald J. Willis, Buffalo 17

M/M Brian W. Blatner, Buffalo 17

M/M Kevin E. Bartosz, Blasdell 23

M/M Thomas H. Morgan, Buffalo 24

July

Vicki M. Schuman, Buffalo 4

Gail Lewis & Raymond Stiegler Jr., Alden 5

M/M Marc J. Dinatale, Buffalo 9

M/M Kevin J. Cole, Amherst 11

Antionette M. Zimmer, Buffalo 19

Michelle C. Baccari & Jefferson R. Demoss, Buffalo 26

Linda M. Colose, Amherst 26

Candace M. Morrow & Jermelle A. Bryant, Buffalo 28

Annette L. Fryar & Matthew L. Brown, Orchard Park 31

Aug.

Louise D. Ellerbee, Buffalo 1

Roxanne M. Frisby & Michael G. Cater, Attica 4

Jennifer M. Lovell, Bowmansville 7

Sheila M. Lewis & Arhmel D. Lee, Buffalo 7

Tanja S. Workman, Buffalo 8

Nafeesah Hebeeb & Silas Hammons, Buffalo 11

Lisa M. Cordova & Mark A. Pembleton, Lancaster 12

Tiffany Smith & Anthony Arnold, Buffalo 13

M/M Peter C. Kramer, Lackawanna 14

M/M Jeffrey F. Conlon, Grand Island 14

Tina D. Thompson, Amherst 14

M/M Peter Dewire, Buffalo 15

Alice Aponte & Johnny Bonilla, Buffalo 16

M/M Dmitry V. Fomitchev, Buffalo 19

Jennifer Yates & Dennis Piskadlo Jr., Lancaster 19

M/M James F. Johnson II, Buffalo 21

Wendy Ground & Efrain Hidalgo Sr., Buffalo 21

M/M Kevin U. Beckman, Buffalo 23

TWINS were born to: June

Lisa Hauswer & Sanford Lajudice, Buffalo 23

Aug.

Raechawn Ward & Marcus Hampton, Buffalo 11

M/M Michael A. Stachowski, Elma 14

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: May

Mary A. Butler & Kenneth W. Brant Sr., Buffalo 13

Michelle A. Marquardt & David T. Sams Sr., Buffalo 18

Tammy L. Baker & Eugene E. Wroblewski Sr., Buffalo 19

Roxanne R. Krautsack & Keven M. Scheuer, Lackawanna 19

Shauna M. Stinson, Buffalo 22

June

M/M Thomas R. George, West Seneca 5

Amy L. Deshaies, East Concord 6

M/M Michael J. Blanca, Hamburg 9

M/M Adam Bobak, Depew 13

July

M/M Michael A. Sucharski, Buffalo 2

M/M Phillip C. Rowell, Cheektowaga 2

M/M Jeffrey T. Fiorello, Lancaster 4

Pamela J. Schell & Michael Cone, Buffalo 17

M/M Kevin R. Ratajczak, Cheektowaga 18

M/M Lory S. Ferrara, Cheektowaga 18

Leslie A. Rivera, Buffalo 18

Le'Neada James & Jamin Bridges, Buffalo 18

M/M David G. Mallory, Cheektowaga 18

M/M Robert U. White, Buffalo 19

M/M Frederic R. Proctor III, Niagara Falls 19

GIRLS were born to: June

Lynn Weber & Anthony Kulik Jr., Buffalo 14

M/M Richard Fumerelle Jr., Cheektowaga 19

R. Kazmierczak & M. Uranczyk, W. Seneca 19

M/M Robert E. Waters, Lockport 30

M/M Johnny M. Harris Jr., Buffalo 30

M/M Gary B. Bolles, Grand Island 30

July

M/M Todd B. Senay, Amherst 1

M/M Sabatino C. Santarpia, Buffalo 1

Maria E. Thompson, Buffalo 1

M/M James J. Gugliuzza, Kenmore 1

M/M David DiCioccio, Buffalo 1

M/M Donald W. Reukauf, Depew 3

M/M Kenneth J. Koch, Middleport 3

M/M John W. Stoll, Tonawanda 16

M/M Roger V. Showalter, Clarence 18

M/M Derek R. Schunke, Springville 18

M/M Anthony D. Stark, Marilla 19

M/M John V. Hider, Blasdell 19

M/M Robert J. Baldes Jr., West Seneca 19

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: June

M/M Joseph G. Filipski, Hamburg 24

July

M/M Christopher J. McAuliffe, East Aurora 1

M/M Ronald J. Zimmerman, Buffalo 3

M/M Thomas M. Ferger II, East Aurora 3

M/M Andrew P. Cocina, Orchard Park 3

M/M Scott D. Goodberry, West Falls 5

M/M Christopher A. Wilson, Orchard Park 6

M/M Ronald L. Salisbury, West Valley 6

M/M Patrick R. Ambrose, Fredonia 13

M/M Suneil C. Ninan, Gowanda 15

M/M Richard A. Podkulski, Hamburg 18

M/M Robert J. Schneider II, Buffalo 19

M/M Joel S. Sudyn, Cheektowaga 20

M/M Joseph G. Johnson, Buffalo 21

M/M John A. Ball, Buffalo 22

M/M David J. Lynch, Lancaster 24

Tina M. Wielinski & Jason M. Zdon Sr., Buffalo 26

Kristine Argentieri & Chance J. Ciraulo, West Seneca 26

M/M Vincent P. Leone, West Seneca 27

M/M Daniel J. Hodson, Blasdell 28

M/M Andrew F. Hector, Hamburg 28

M/M Carl L. Wampler Jr., Lancaster 29

M/M Mark J. Silvestri, West Seneca 29

M/M Jason W. Dorlarque, Buffalo 29

M/M Daniel P. Clark Jr., Buffalo 28

M/M Mark F. Balon, Hamburg 30

GIRLS were born to: June

M/M Martin P. Hurley, Depew 26

M/M Douglas R. Haak, Buffalo 26

July

M/M Paul T. Parnitzke, Hamburg 2

M/M Paul R. Hawes Jr., Hamburg 3

M/M Todd F. Pfeiffer, West Seneca 6

M/M Reuben A. Parlier Jr., Angola 7

M/M Michael K. Duggan Jr., North Collins 9

M/M Anthony J. Comito, Buffalo 15

Rebecca L. Lindsay & Robert C. Geiger, Blasdell 15

M/M Roger A. Kinney, Java Village 16

M/M David A. Reusch, Buffalo 18

M/M Joseph A. Vitello, West Seneca 20

Deborah A. Pilski, Buffalo 20

M/M Gary Pavluchuk, Buffalo 21

M/M Timothy Clark, Hamburg 23

Chantel R. Ripple, Buffalo 25

M/M Norman J. Walek Jr., Orchard Park 26

M/M Richard V. Olechnowicz, Orchard Park 26

M/M Matthew R. Turk, Hamburg 28

M/M Donald E. Heft, West Seneca 30

BUFFALO BIRTHS
BOYS were born to: June

M/M Alvin E. Robinson II, Buffalo 29

July

M/M Gilbert J. Williams, Buffalo 8

M/M Michael C. Felong, Buffalo 11

M/M William B. Tully, Buffalo 23

M/M Paul J Lukaszonas, North Tonawanda 30

Aug.

Ruthie E. Hobes, Buffalo 12

M/M Vincent R. McCormick, Elma 13

Wanda R. Chiari, Cheektowga 21

Elizabeth A. Morgan, West Seneca 21

M/M Luis A. Soto Sr., Buffalo 22

Robin M. Kieffer, Buffalo 23

M/M Matthew T. Brock, Orchard Park 24

Jennifer I. Fouchie, Buffalo 25

M/M Joseph T. Lobocchiaro, Tonawanda 25

M/M Dennis S. King I, Buffalo 25

M/M Charles J. Bolton, Cheektowaga 26

Dawn M. Seger, Buffalo 26

M/M Alec T. Campbell, Buffalo 26

Kelly J. Lee, Buffalo 26

Roxanne Watz & Christopher Belscher, Gowanda 27

M/M Matthew T. Wheeler, Buffalo 27

M/M Robert J. Laughlin, Williamsville 27

Christine Wroblewski, Buffalo 28

Detadra S. Odoms, Lackawanna 28

Darleen M. Williams, Buffalo 28

M/M Gregory M. Newton, North Tonawanda 30

Teresa A. Cooper, Gowanda 30

M/M David W. Brason, Buffalo 31

Heidi A. Toledo, Buffalo 31

Sept.

Kyle Achatz & Paul Clinkhammer Jr., Amherst 1

M/M Eernesto N. Vazquez, West Seneca 3

M/M Robert L. Pride Jr., Buffalo 4

M/M Edward D. Schroeder, Buffalo 5

Ernestine E. Handley, Buffalo 5

M/M Blair Webster, Hamburg 5

M/M Flint D. Besecker, Lackawanna 8

M/M Jared B. Cooper, Evans 17

M/M Michael Debose, Buffalo 19

GIRLS were born to: July

M/M Daniel P. Halloran, Brant 14

M/M Mark E. Luklow, Hamburg 28

Aug.

M/M Brian D. Wright, Clarence 4

Darlene Albanesi & Donald Wenzel Jr., Buffalo 7

M/M Todd D. Winder, Eden 12

Sheryl McCluskey, Buffalo 12

Shawna M. Jackson, Buffalo 16

Anne Wilson & Douglas Richards, Buffalo 21

Tonya Jackson & Terry Walker, Buffalo 21

Ronnette G. Grahm, Buffalo 22

M/M George J. Karanik Sr., Buffalo 22

Darlene Lewis & Jerrod Giles, Hamburg 22

M/M Eric M. Youngman, Depew 23

M/M William A. Wilk, Amherst 24

M/M Robert S. Collins, Evans 25

M/M Eric D. Weatherly, Buffalo 25

M/M Mark J. Laduca, Buffalo 25

M/M Robert L. Sanders Jr., Buffalo 26

Jennifer Wynkoop & Francis Marullo, Pendleton 26

M/M Peter R. Lojacono, Tonawanda 27

M/M Jerry P. Carroll, Tonawanda 27

M/M Criag A. Chanee, Buffalo 27

Beverly Adams & Reese Shirkey, Ripley 27

M/M Harley Lloyd, Buffalo 28

M/M Jeffrey T. Thompson, Amherst 28

M/M Kenneth M. Urbanczyk, West Seneca 28

Jennifer L. Schuster, Cheektowaga 28

Jennifer E. Okon, Buffalo 29

M/M Michael L. Humphrey, Amherst 29

M/M Christopher J. Muranyi, Tonawanda 30

M/M Stephen C. Jordan, Tonawanda 30

M/M Richard G. Schneider Jr., Hamburg 30

M/M Mark E. Galuszka, Cheektowaga 30

M/M Rudolph Alloy Jr., Kenmore 30

Sept.

M/M Darren L. Muhammad, Buffalo 1

M/M Kirk A. Kuschel, Brant 1

M/M Daniel J. Proudman, Buffalo 2

Tshona Loder, Buffalo 2

Valerie L. Mitchell, Buffalo 2

Laura Haykel & Scott Briggs, Fredonia 2

Shawn Brown & Dewayne King, Buffalo 2

M/M Michael J. Delano, Buffalo 3

M/M Thomas F. Kiely, Amherst 5

Dawn M. Mejak, Buffalo 11

Annette Block & Robert Bertone, Orchard Park 13

M/M Jeffrey H. Ranney, Kenmore 17

M/M Anthony D. Palmer, Williamsville 18

Rebecca Schmigiel & Christopher Landahl, Tonawanda 19

TWINS were born to: May

M/M Edward B. McGuire, Hamburg 25

Aug.

M/M William Ortega, Cheektowaga 26

Cheryl Rogers, Buffalo 28

Sept.

M/M Thad A. Lorshbaugh, Wellsville 2

There are no comments - be the first to comment