Share this article

print logo

BIRTHS

BUFFALO

BOYS were born to: Jan.

M/M Stephen R. Foley, Buffalo 14

M/M Carlos R. Corchado, Buffalo 15

M/M Robert W. Stephens, Buffalo 15

M/M James R. Ranney, Cheektowaga 15

M/M Joseph A. Rajnisz, Clarence 16

M/M Nagi S. Nasser, Lackawanna 17

M/M John J. Sullivan, Orchard Park 20

M/M Michael J. McLellan Sr., Orchard Park 26

Kelly Faltisco and Robert Fulsom, Hamburg 27

Brandy Matheny and Shawn Patterson, Depew 30

M/M Michael J. Russ, Lancaster 30

M/M Timothy J. Tobolski, Depew 31

M/M Eric P. Schlenker, Holland 31

Colleen M. Cuff, Cheektowaga 31

Feb.

M/M Todd D. Schumacher, Orchard Park 1

M/M William J. Reilly, Hamburg 1

M/M Robert L. Schmitt, Cheektowaga 2

M/M Anthony J. Mikulec, Buffalo 2

M/M Jeffrey M. Biniewski, Buffalo 2

M/M James M. Coughlin, Lancaster 3

M/M Dale R. Seibert, Elma 5

M/M Joseph L. Porto, Niagara Falls 11

M/M Michael J. Chranowski, Amherst 11

M/M Paul E. Belter, Grand Island 11

GIRLS were born to: Jan.

M/M Steven J. Kucharski, Cheektowaga 1

Christina N. Croskery, Buffalo 2

Tanith D. McCreary, Buffalo 3

M/M Patrick J. Robb, Buffalo 4

M/M Joseph Mattina, Tonawanda 4

M/M William F. Farrell Jr., Amherst 4

M/M Ronald M. Reczek, Amherst 6

M/M Clifford J. Kaznowski, Hamburg 6

M/M Martin J. Echtenkamp, North Tonawanda 7

M/M John M. Cultrara, Cheektowaga 7

M/M Anthony Santarosa, Niagara Falls 16

M/M Cono P. Sammarco, Lockport 16

M/M Mark W. Dudzinski, Buffalo 17

M/M Percy L. Cunningham III, Buffalo 17

M/M John J. Hilcken, Alden 17

M/M Thomas J. Galey, West Seneca 18

M/M William M. Underhill, Alexander 19

M/M Jeffrey G. Wiatrowski, West Seneca 19

M/M Marcus H. Napper, Buffalo 20

M/M Nestor J. Kokinos, Kenmore 22

M/M Philip A. Vandette, Williamsville 23

M/M Dennis J. Heim, Tonawanda 25

M/M Christopher J. Ackley, Angola 25

M/M Steven S. Vandebogart, Lancaster 29

Feb.

M/M Joe D. Denny Jr., Cheektowaga 3

M/M Robert J. Dietz, West Seneca 4

BOYS were born to: Jan.

Cheryl D. Wirt, Buffalo 1

M/M Andrew J. Sanders, Buffalo 2

M/M Al Farooq M. Salam, Amherst 2

Pandora C. Colbert, Buffalo 3

Sherry Slomba and Rokia Kay, Buffalo 3

M/M Angel H. Rodriguez, Buffalo 3

M/M John P. Crawford, Williamsville 3

Melissa Day and Robert Livolsi, North Tonawanda 04

Sanya M. Tingue, Machias 4

Narvell C. Arrington, Buffalo 5

Rosalena Whorton and Donyelle Croft, Buffalo 06

Dawn Harrison and Dennis Pleace, Arcade 6

M/M Andrew R. Ritter, Lancaster 7

Regina Wells and Ernest Johnson, Buffalo 7

M/M David A. Gorski, Buffalo 8

M/M John P. Fitzgerald III, West Seneca 8

Patricia Ryion and Jamie Jakuminiak, Buffalo 09

M/M Kenneth A. Drozdowski, Hamburg 9

M/M Terry R. Dabb Jr., Buffalo 9

Rhonda A. Rogers, Buffalo 10

M/M Michael P. Schaefer, Buffalo 10

M/M Eric McGee, Elma 13

Linda A. Fuller, Buffalo 13

Ancoley R. Daniel, Buffalo 14

Shalaunda K. Brown, Buffalo 14

GIRLS were born to: Jan.

M/M Todd J. Andolino, Hamburg 1

M/M Mark F. Zeis, Cheektowaga 2

M/M Eugene W. Melnyk, Amherst 3

Samantha M. Roth, Marilla 4

M/M Gary M. McClinsey 4

M/M James L. Black Sr., Buffalo 6

M/M David J. Giambra, Buffalo 9

M/M Lee J. Volo Jr., Orchard Park 10

M/M Christopher J. Tytka, Cheektowaga 13

M/M Alfred J. Green 13

Heidi Green and Thomas Rivera, Lackawanna 13

M/M Peter I. Fahrer Jr., Grand Island 14

Corinne L. Killian, Cheektowaga 14

M/M Duane M. Dunaj, Elma 14

M/M Louis J. Pilie, Grand Island 15

M/M Jay L. Miller, Alden 16

M/M Brian L. McDuffie Sr., Buffalo 18

M/M Peter Maniccia, Williamsville 21

Joanne B. Morgan and Robert J. Domzalski, Buffalo 21

M/M David L. Scinta, Buffalo 23

M/M Alan R. Core, Buffalo 25

M/M James J. Hagerty Jr., Orchard Park 25

M/M Thomas J. Green, Kenmore 26

M/M Stevan T. Lister, Buffalo 27

M/M Robert S. Kolb, Clarence Center 27

M/M Mark H. Schmidt, Alden 28

BOYS were born to: Jan.

M/M James W. Szefler Jr., Lancaster 1

M/M Michael C. Reilly, Orchard Park 1

M/M Joseph R. Hoestermann, West Seneca 02

Laura Sterling & James Giallella, West Seneca 2

M/M Clarence D. McNamara, Buffalo 5

M/M Peter J. Egloff, Hamburg 5

M/M James Lobosco, Evans 7

Renee A. Parisi, Buffalo 7

Clicyndra F. Nash, Lackawanna 8

Adrianne L. Taylor, Buffalo 21

M/M James B. McNichol, Orchard Park 23

M/M Randall A. Ham, Buffalo 23

Shannon I. McDuffie, Buffalo 25

Laura M. Atzrott & Christopher M. Corica, Buffalo 26

M/M Frank V. Federico Jr., Cheektowaga 26

M/M Robert P. Byczkowski, Kenmore 26

Terrie Chryniewicz, Lackawanna 26

Dawn R. Burnham & Gene L. Roberts, Tonawanda 27

Nicole D. Brayley, Buffalo 27

Valerie Button & Peter Szafran, Tonawanda 27

M/M Jose M. Calcorzi, Buffalo 27

Kimberly Vaticano & Donald Myers, West Seneca 27

M/M Omar Y. Siam, Buffalo 28

M/M Wenyuan Lo, Tonawanda 28

M/M George P. Haley, Buffalo 28

M/M Jack P. Behlmaier, Cheektowaga 28

M/M Gabriel B. Carruth, Evans 29

Feb.

M/M David R. Zydel, Elma 2

GIRLS were born to: Jan.

M/M Jeffrey M. Ziobro, Lackawanna 1

Stacy M. Foose, Buffalo 3

M/M Jeffrey M. Nowak, Chaffee 7

M/M Scott A. Blankenship, Buffalo 7

M/M Anwar S. Khulaqi, Buffalo 8

M/M Michael Radwan, Buffalo 9

M/M Carlo M. Perfetto, Orchard Park 9

M/M Kenneth J. Lane, Hamburg 9

Katrin Jasinski & Peter Celli, West Seneca 25

Vanessa Plew & James Allard, Cheektowaga 25

Felicia D. Miller, Buffalo 26

M/M Joseph W. Mitchell, Cheektowaga 26

M/M Robert J. Dachille, Lancaster 27

M/M James F. Galmbacher, North Tonawanda 28

Tanya Juhre & Donald Steves, Tonawanda 29

M/M Richard G. Paolini, Grand Island 30

M/M David W. Clayton Jr., Buffalo 31

Feb.

M/M Joseph G. Pappineau, Amherst 1

TWINS were born to: Jan.

Marlene Wojna & Anthony Lotempio, Elma 4

M/M Michael B. Zielinski, West Seneca 31

There are no comments - be the first to comment