Share this article

print logo

BIRTHS & MARRIAGES

TOWN OF AMHERST

BOYS were born to: March

M/M Peter Young, Amherst 5

M/M Daniel Miller, Williamsville 7

M/M Brian Keitz, Cheektowaga 7

M/M Kenneth Mann, Amherst 8

M/M Brian Wittlinger, Akron 8

M/M Richard Greco Jr., Amherst 9

M/M Robert Fera, Buffalo 10

M/M Paul Leubner, Clarence Center 10

M/M Gregory Schmidt, Clarence 10

M/M Dean Carhart, North Tonawanda 11

M/M Michael Sims, Snyder 12

M/M Louis DeRosa, Grand Island 14

M/M Jeffrey Mages, Akron 14

M/M Robert Pyc, Holland 14

M/M Robert Jachimowicz, East Amherst 14

M/M Anthony Antoniadis, Snyder 15

M/M John Duerr, North Tonawanda 16

M/M Javaid Laghari, Williamsville 17

GIRLS were born to: March

M/M John Partridge, Tonawanda 4

M/M Frank Conner, Grand Island 5

M/M Anthony Archie, Niagara Falls 7

M/M Vincent Cala, Lockport 8

M/M Victor Patnella, Getzville 8

M/M James Felber, East Amherst 8

M/M Timothy Desmond, East Amherst 8

M/M John Sciandra, Buffalo 8

M/M David Walker, North Tonawanda 10

M/M Paul Keller, Lancaster 10

M/M John Wright, Lockport 10

M/M Richard Lynch, Tonawanda 11

M/M Patrick Schiske, Buffalo 11

M/M Richard Rosen, Amherst 13

M/M Arthur Evans, Grand Island 13

M/M Guy Samanka, Burt 15

M/M James DiPalma, North Tonawanda 15

M/M Steven Tiede, Lockport 15

M/M Arthur Helfeldt, North Tonawanda 16

M/M Richard Coates, Sanborn 17

TOWN OF AMHERST
BOYS were born to: Feb.

M/M James Nowicki, East Amherst 20

M/M Mohammad Jaffri, Amherst 20

M/M Michael Manke, Tonawanda 20

M/M Paul Seyfried, Lockport 21

M/M Mark Wieclaw, North Tonawanda 21

M/M Jeffrey Gorney, Kenmore 22

M/M Denley Edgerton, Lockport 22

M/M Stephen Ferguson, Getzville 23

M/M William Kupfer Jr., Buffalo 23

M/M Joel From, Lancaster 23

M/M Gregg Carroll, Buffalo 24

M/M Marvin Newton Jr., North Tonawanda 24

M/M Robert Berus, East Amherst 25

M/M David Weintraub, Snyder 25

M/M Joseph Harris, Gardiner 25

M/M Eric Bachman, North Tonawanda 25

M/M Luis Aycardi, Amherst 26

M/M Michael Feeney, Buffalo 26

M/M David Collins, Buffalo 26

M/M Mark Lewis, Lockport 27

M/M Eric Wilson, North Tonawanda 27

M/M Jeffrey Zoeller, Cheektowaga 27

M/M Michael Petrie, Cheektowaga 27

M/M Michael Jurek, Alden 27

M/M Richard Serrano, Tonawanda 28

GIRLS were born to: Feb.

M/M Donald Culbert, Cambria 11

M/M Charles Whitmill, East Amherst 18

M/M Mark Nowakowski, Cheektowaga 19

M/M Mark Chazen, Amherst 19

M/M David Johnston, Buffalo 19

M/M John Krieger, Buffalo 21

M/M William Crowe, Amherst 21

M/M Michael Hebeler, Lockport 22

M/M David Arlington, Eggertsville 22

M/M Daniel Krywcun, Tonawanda 23

M/M Steven Gattuso, North Tonawanda 23

M/M John Jubert, Tonawanda 24

M/M Jeffrey Frost, Orchard Park 24

M/M Mark Seibert, Buffalo 25

M/M Sam Geraci, Tonawanda 26

M/M Timothy Grabiec, Cheektowaga 26

M/M Scott Hailey, Niagara Falls 27

TOWN OF AMHERST
BOYS were born to: March

M/M Michael Sweeney Jr., Williamsville 18

M/M Thomas Maguire, Cheektowaga 18

M/M Tad Cory, Corfu 19

M/M Vincent Sanchez, Williamsville 20

M/M Stephen Sweet, Buffalo 20

M/M William Koehler, Tonawanda 21

M/M Burton Blake Jr., N. Tonawanda 21

M/M Dennis Ray, N. Tonawanda 21

M/M Carmen Menza, Tonawanda 22

M/M Jay Bender, Buffalo 22

M/M Scott Dallavia, Niagara Falls 22

M/M Randolph Wood, Getzville 23

M/M Peter Christopher, Amherst 24

M/M Christopher Scrufari, N. Tonawanda 24

M/M David Snell, Lockport 25

M/M Richard Watt, Lancaster 25

M/M Cyle Anthony, N. Tonawanda 25

M/M Mark Grucella, Lancaster 26

GIRLS were born to: March

M/M Ferdinand Alcaide, Williamsville 17

M/M Morris Titanic, Buffalo 18

M/M Kenneth Lees, Buffalo 18

M/M Scott Bentz, North Tonawanda 20

M/M Donald Dwyer, Amherst 21

M/M Jordan Evans, Buffalo 21

M/M Gerald Hood, Amherst 22

M/M Paul Ford, Amherst 22

M/M Ronald Ripley, Lockport 22

M/M Jerome Gromada Jr., N. Tonawanda 22

M/M Jeffrey Pomeroy, Tonawanda 22

M/M Thomas Hubbard, Olcott 22

M/M Thomas Wunderlich, Wheatfield 23

M/M Scott Sexton, North Tonawanda 24

M/M Michael Redmond, Tonawanda 25

M/M Al Sutton, Buffalo 25

M/M Michael Wawrzynski, East Amherst 25

M/M Paul Pera, Tonawanda 25

M/M David Yourdon, Lockport 26

M/M Frank Moll, Depew 26

M/M Steven Eich, Williamsville 26

M/M James Retzlaff, North Tonawanda 26

TWINS were born to: March

M/M Michael Panepinto, Tonawanda 23

M/M Gary Kowalski, Buffalo 24

NIAGARA COUNTY
BOYS were born to: March
M/M Robert S. Bachan Jr., Tonawanda 11
M/M David W. Griffin Sr., Niagara Falls 14
M/M Gregory P. Janese, Niagara Falls 14
Judy C. Montagna, Niagara Falls 15
M/M Steven P. Batterson, Niagara Falls 16
Daniel Ramos, Tonia Czechorowski,
Niagara Falls 16
GIRLS were born to: March
Darryl D. Caldwell, Deana V. Smith,
Niagara Falls 10
M/M Jay P. Krause, North Tonawanda 11
Terry L. Dingey, Niagara Falls 11
Patrick Tierney Jr., Laurie Laufer,
Niagara Falls 12
Mark C. Martin, Valerie J. Iveys,
Niagara Falls 14
Maurice Hamilton, Katrina Henderson,
Niagara Falls 15
M/M Richard J. Johnson, Niagara Falls 15
Freddie Douglass, Angela Thornton,
Niagara Falls 15
M/M Richard J. Simpson, Niagara Falls 16
Ronald Mantell, Jennifer Harris,
Niagara Falls 16
M/M James W. Scott, Niagara Falls 16
BOYS were born to: March
Rebecca E. Cali, Niagara Falls 10
M/M Matt C. Grace Sr., Ransomville 11
Terry Adamec Jr./Justine Shammot, Niagara Falls 12
M/M Jeffrey N. Mis, N. Tonawanda 14
M/M William T. Smith, Niagara Falls 18
M/M Edward J. Krecisz, Niagara Falls 18
M/M David M. Donovan, Niagara Falls 19
Michael Kilmer/Cassandra Bancroft, Niagara Falls 20
M/M Chris A. Plennert, Niagara Falls 21
M/M Steven A. Aldrow, Niagara Falls 21
M/M John F. Woods, Niagara Falls 21
M/M Livio Farallo, Niagara Falls 21
GIRLS were born to: March
M/M Frank J. Scrivano, Niagara Falls 11
M/M Preston G. Wardle, Niagara Falls 14
M/M Paul G. Joseph, Niagara Falls 18
Parris Burton/Orlena Sanders, Niagara Falls 19
M/M Peter G. Sweeney, Niagara Falls 19
Gerald Wood/Dianna Quesenberry, Niagara Falls 21
M/M David J. Contangelo, Niagara Falls 22
M/M Donald C. Kelly, N. Tonawanda 22
MARRIAGE LICENSES BUFFALO
Thomas V. Kane, Town of Tonawanda -- Maria Forti, Town of Tonawanda.

Thomas Baritot, Depew -- Paula M. Ciraolo, Cheektowaga.

Mark J. Czamara, Cheektowaga -- Joanne E. Kearney, Cheektowaga.

MARRIAGE LICENSES CHEEKTOWAGA
Robert R. Duncan, Cheektowaga -- Ann L. Keefe, Depew.

Dale A. Dersam, Cheektowaga -- Michelle M. Damian, Cheektowaga.

David M. Mossman, Cheektowaga -- Tracey L. Herring, Cheektowaga.

Thomas Joseph Frys Jr., Alden -- Jennifer L. Kliszak, Depew.

Robert F. Polenberg, Cheektowaga -- Santina M. Vertino, Cheektowaga.

Nelson M. Burke, Angola -- Edith M. Bird, Cheektowaga.

W.P. Davis, Buffalo -- Ruby Burgess, Buffalo.

Michael J. Zanghi, Bradenton, Fla. -- Suzanne E. VanDooser, Bradenton, Fla.

Richard A. Nelson, Cheektowaga -- Joanne D. Kuhl, Cheektowaga.

Michael S. Hojna, Buffalo -- Tina M. Wass, Buffalo.

Alan D. Jaenecke, Cheektowaga -- Cheryl A. Williams, Cheektowaga.

Craig A. Witherell, Cheektowaga -- Paula A. Gapik, Cheektowaga.

Michael D. Rogalski, Cheektowaga -- Kandace M. Moeller, Cheektowaga.

Jeffery J. Fox, Cheektowaga -- Eileen M. Anthon, Cheektowaga.

Dennis M. Rusinek, Depew -- Sandra A. Wlosinski, Cheektowaga.

Douglas D. Garland, Williamsville -- Jodi M. Maziarz, Kenmore.

John F. Slowik, Buffalo -- Leah A. Paluch, West Seneca.

Harry R. Basinski Jr., Buffalo -- Lisa D. Freitag, Buffalo.

Timothy M. Pruchnowski, Buffalo -- Sherry L. Grzybowski, Cheektowaga.

Robert R. Ward, Cheektowaga -- Debra A. Feldman, Cheektowaga.

Nicholas J. Piechowicz Jr., Cheektowaga -- Jennifer A. McMahon, Cheektowaga.

Peter J. Kurzdorfer, Bradford, Pa. -- Kathleen R. Wing, Cheektowaga.

Randall J. Roth, Cheektowaga -- Karen J. Bossert, Cheektowaga.

Patrick A. Reid, Depew -- Sandra A. Hammond, Depew.

Todd W. Bayne, Cheektowaga -- Mio Awaya, Cheektowaga.

Larry J. Snellings, Cheektowaga -- Sandra J. Francis, Cheektowaga.

Sean M. McNeela, Buffalo -- Debra A. Nasca, Cheektowaga.

Kevin R. Suplicki, Cheektowaga -- Mary M. Klimaszewski, West Seneca.

Daniel W. Russell, Warrensburg -- Karen M. Maguder, Buffalo.

Kenneth P. Symonds, Cheektowaga -- Kathleen R. Dudson, Cheektowaga.

John A. Kujawa, Buffalo -- Marian M. Szeglowski, Buffalo.

Patrick J. Gleason, Cheektowaga -- Tracey A. Janczak, Cheektowaga.

Bruce P. Schaner, West Seneca -- Janice M. Welker, Cheektowaga.

Michael J. Krywcun, Cheektowaga -- Janet L. Boshier, Tonawanda.

John E. Fenske, Cheektowaga -- Charlene R. Kruger, Cheektowaga.

Larry P. Stuber, Cheektowaga -- Kimberly A. Martin, Cheektowaga.

John Wolanin, Cheektowaga -- Julia Gasiorczyk, Cheektowaga.

Kenneth J. Kuciel, Depew -- Joan M. Laciura, Buffalo.

Brian I. Kozmycz, Depew -- Christine M. Atanasio, Cheektowaga.

Michael J. Reese, Marilla -- Tracy L. Herrmann, West Seneca.

William C. Henrikson, Sloan -- Annette Valente, Sloan.

Dale T. Plueckhahn, Buffalo -- Margaret G. Goings, Buffalo.

MARRIAGE LICENSES TOWN OF TONAWANDA
Gerald Pompeo, Town of Tonawanda -- Barbara Fuerter, Town of Tonawanda.

Richard J. Stoll, Town of Tonawanda -- Diane M. Germony, Town of Tonawanda.

There are no comments - be the first to comment