Share this article

print logo

BIRTHS AMHERST

BOYS were born to Mr. and Mrs.: Nov.
James Undercoffer Jr., Sanborn 10
John Stahlman, North Tonawanda 10
Raymond Russell, North Tonawanda 18
Brian Metzger, Tonawanda 22
David Bartlett, Lewiston 22
James Orlando, Tonawanda 23
Russell Schiefer, Depew 23
Milton Koutsandreas, Lancaster 26
Jeffrey Floss, Amherst 27
Lee Barrish, Lockport 27
Stephen Ballafaire, Royalton 28
Randal Napierala, Elma 28
Guy Buyea, Buffalo 28
Stephen Callari, Cheektowaga 28
Timothy Sullivan, Amherst 29
Carl Brown, Buffalo 29
Freddie Honchar, Orchard Park 30
Clifford Lapp, Amherst 30
Brian Gugino, Cambria 30
Dec.
Ronald Bowser Jr., Tonawanda 1
Randall Ratajczak, Buffalo 1
Jacques LeVesque, North Tonawanda 1
Thaddeus Ciambor III, Buffalo 1
David Britton, Lockport 2
George Murtha, Depew 2
Frederick Strong, Lockport 2
David Sarles, Clarence 2
Terrence Schlifke, Tonawanda 3
James Baldwin, Niagara Falls 3
James Corigliano, West Seneca 3
Timothy Quinn, Amherst 3
Patrick Degener, Buffalo 4
Timothy Martin, North Tonawanda 5
Timothy Angielczyk, Buffalo 5
Douglas Clichowski, North Tonawanda 5
Michael Samulski, North Tonawanda 5
David Wood Jr., Tonawanda 5
Wang Hwang, Amherst 6
Michael Ciesiulka, Depew 6
GIRLS were born to Mr. and Mrs.: Nov.
John Gowen III, Amherst 19
David Recchione, Niagara Falls 22
Dale Peters, Clarence 22
Robert Dougherty, Cheektowaga 23
Wayne Stoner, North Tonawanda 24
Peter Shields, Amherst 24
Timothy Barrachlough, Tonawanda 24
Brian Burt, Cheektowaga 25
Robert Watson, Lockport 26
Robert McMorrow, Clarence 26
Richard Teplitsky, Amherst 27
Shawn Parker, Cambria 27
Scott Lewis, North Tonawanda 27
Ronald Eberle, Tonawanda 27
Robert Marble, West Seneca 27
Timothy Schenk, Clarence 28
Carmen Menza, Tonawanda 29
Troy Dingman, Buffalo 29
John Kowalski, Buffalo 29
John Chrosniak Jr., Buffalo 29
Robert Graf, Clarence 29
Anthony Terranova, Amherst 29
Michael Beattie, North Tonawanda 30
James Wild, Cheektowaga 30
Dec.
Paul Bardak, Buffalo 1
Gerald Kibler, Hamburg 1
Robert Kuberka, Lewiston 1
Daniel Hutchinson, Amherst 2
Francis Capan, Depew 3
Gerald Evanetski, Clarence 3
Thomas Shedler, Lancaster 3
Michael Rautenstrauch, Springville 4
David Miller Jr., North Tonawanda 5
Mark Karwick, Cheektowaga 5
Kurt Raepple, Grand Island 5
Thomas Stobnicki, Buffalo 5
John Koshy, Amherst 6
Joseph Pahl, Buffalo 6
James Rogers III, Arkwright 6
Jeffrey Nelson, Cheektowaga 6
TWINS were born to Mr. and Mrs.: Dec.
Arthur Faulhaber, Niagara Falls 3

Marriage Licenses Buffalo Michael A Benson, Springville- Amy L. Kiefer, Cheektowaga.

Leonard L. Elijah, Buffalo -- Sharon A. Brown, Buffalo.

John M. Koprowski, Buffalo -- Tammy Catherine Anderson, Buffalo.

Jonathan R. Seymour, Buffalo -- Sheryl L. Lauricella, Buffalo.

Kenneth Dorsey, Buffalo -- Glenda D. Brown, Buffalo.

Walter C. Christopher III, Buffalo --
Michele B. Brumsted, Buffalo.

Cleophus Jackson, Buffalo -- Terrell D. Brooks, Buffalo.

Christopher P. Isaacs, Buffalo -- Tracy L. Wilde, Buffalo.

David A. Poleon, Buffalo -- Diane M.
Meyer, Buffalo.

John C. Chase, Williamsville -- Mika
Makiuchi, Williamsville.

Michael L. Bell, Flint, Mich. -- Venus Starr Hall, Flint, Mich.

Kirk L. Komasara, Kenmore -- Sheila M. Collins, Kenmore.

Gregory A. Goodrum, Buffalo -- Edwan L. Hayes, Buffalo.

Leo J. Baumgartner, Lancaster -- Kathy M. Verduzco, Lancaster.

John C. Reuther, Buffalo -- Susan M.
Bundy, Buffalo.

Juan A. Lagares, Buffalo -- Carmen
Rodriguez, Buffalo.

David Allen Wier, Buffalo -- Deborah A. Spunt, Buffalo.

Damian Le Roi Staley, Buffalo -- Dina
Marie Drayton, Buffalo.

James. W. G. Lawrence, Brantford, Ont. -- Deborah L. Bradley, Buffalo.

David R. Dube, Port Colborne, Ont. --
Cynthia A. Agnew, Port Colborne, Ont.

Yasser F. Ayadh, Buffalo -- Kahramand A. Ali, Cheektowaga.

Percy M. Eldridge, Buffalo -- Barbara A. Castile, Buffalo.

Seymour Atkinson, Buffalo -- Mary Ellen High, Buffalo.

Paul R. Shine, Snyder -- Jan C. Rubenstein, Buffalo.

Richard T. Kosut, Buffalo -- Carol A.
Fritton, Buffalo.

Phil A. Mathews, Buffalo -- Danielle A.
Bryant, Buffalo.

James T. Albert Jr., Orchard Park -- Kerry L. Traynor, Milton, Ont.

Jack Eskridge III, Buffalo -- Lashonda Y. Pressley, Buffalo.

Town of Cheektowaga Themis Koutsandreas, cheektowaga- Carol Ann Bengert, Cheektowaga.

Jason E. Stabler, Buffalo -- Christine
Hastings, Buffalo.

Raymond R. Kowalewski, Cheektowaga -- Sandra A. Mager, Cheektowaga.

Keith R. Cordaro, Buffalo -- Jeanette E. Mackowiak, Buffalo.

Donald E. Kopinski, Cheektowaga -- Marie J. Ziolo, Cheektowaga.

Town of tonawanda Anthony M. Prentiss, Buffalo- Deborah L Licata, Kenmore David A. Paci, Ransomville -- Tammy M. Emo, Ransomville.

Timothy E. Davis, Amherst -- Amy F.
Dorrion, Perinton.

Jeffrey A. Yates, Town of Tonawanda -- Mary M. Livingston, Amherst.

Michael E. Smith Jr., Buffalo -- Justine F. Noel, Buffalo.

Thomas Palmeri Jr., Town of Tonawanda -- Diane E. Lillis, Town of Tonawanda.

There are no comments - be the first to comment