Share this article

print logo

Area bowling (March 29)

Area bowling

11TH FRAME: Snake Vogt Memorial — Josh Vogt 730, Ray Schultz Jr. 258-718, Eric Gee 257-718, Dana Holmes 254-714, Matt Beardsley 707.

ABBOTT: UAW 897 — Mike Goergen 258-698, John Mentlewski 675, Paul Kaminski 268, George Poole 250.

ALLIE BRANDT: Lockport Businessmen — Ron Kipp 254-277-751, Ron Chatt 721, Lon Colley Jr. 675, Wayne Smith 269-675.

BRAYMILLER’S: Tuesday Men — Pete Sibiga 268-739, Dave Budzinski 258-689.

BRIERWOOD: Bob Binns Memorial — Charlie Brooks 279-267-780, Brent Hardy 733, Jim Staub 716, George Majkut 702, Jack Kyte 693. Beer Guzzlers — Ray Latona 278-775, Nick Acanfora Jr. 693, Jerry Lewandowski 688, Mike Koester 269.

BROADWAY: Zielinski/Ast Memorial — Jimmy Taton 256-278-749, Steve Fiorella 256-259-737, Tom Reformat 268-735, Julie Selk 258-732, Shawn Wodowski 266-696, Chris Sikorski 686, Tammy Derkovitz 247-676, Robin Manikowski 644, Gillian Chorazak 232. Whitey Kiszewski Memorial — Colin Suto 259-280-786, Nick Marciniak 278-279-770, Ray Smigiel 257-265-770, Brian Kiszewski 252-703, Jimmy Wangler III 700.

KENMORE: Leo Greenauer Memorial — Kevin Zitzka 289-781, Josh Moore 280-741, Brett Brady 279-718, Keith Marzec 710, Nate Wiewiorski 268-709. Tuesday Minors — Scott Wilson 277-706, Dylan Greenauer 268-703, Rob Vanderwerf 702, Mark Anastasia 256-685, Don Nigro 677. Auburis — Ray Richards 265-737, Donna Fitzpatrick 257-661, Scott Kerruish 252. Joan Bovo Memorial — Dennis Loomis 279-687, Donna Fitzpatrick 615.

LANCASTER: Nickel Creek — Chris Hewson 260-729, Mike Pfeiffer 715, Dave Kirsch 289-706, Tony Johns 257-684, Kevin Stachewicz 276.

MANOR: Monday UAW 774 - Derek Ostrom 260-290-785, Karl Kons 703, Matty Rusin 300-679, John Orsini 258. Wednesday Night Men — Shawn Hudson 253-681, Jim Kinbaum 255.

MANOR II: Pete Stasio Memorial — Sam Turner 279-735, Steve Hocking 254-715, Richard Austin 300-700, Paul Russo 696, Jim Irwin 279-675.

SPARE TIME: Tuesday Night Buffalo Firefighters — Mitch Willett 255-731, Lance Mahalic 258-684, Dave Czaplinski 280-676, Greg Lund 276, Tim Cassel 266. Broad Spectrum 3-Man — Julie Selk 288-730, Andy Ochal 279-720, Mike Hermanski 677, Steve Kosut 256-675.

SPRINGVILLE: Davies Hillside Farms — Kevin Farner 279-794, Mark Glass 258-727, Tony Dolan 711, Eric Tingue 687, Kevin Rowland 276-681.

TONAWANDA: Engineering Society — Jay Lorich 258-688, Tom Mann 257-677, Jim Finn 257, Joseph Hanson 255, Jim Gugino 250, Nino Milone 250.

TRANSIT: Jeff Giancarlo Memorial — Tim Finken 268-278-760, Dan MacDonald 279-736, Dan Antkowiak 258-732, Jeff Walsh 256-713, Greg Voytovich 258-707.

WIMBLEDON: Tues West Seneca Srs — Ron Janish 258-742, Rick Bartoszak 256-656, Ray Pacer 650, Dan Napierala 253, Larry Rybak 251, Eileen Batt 204. City Bowlers — Bob Ehrmann 277-714. LT Vending — Jacob Hiam 279-279-761, Paul Hummel 269, Jim Bachert 253. Daves Snack Shack — Steve Dorobiala 258-726, Chris Brown 675, Jim Lamancuso 266.

There are no comments - be the first to comment