Share this article

print logo

Area bowling (Dec. 24)

AREA BOWLING

BPA of WNY Travel

at Broadway

Chris Weiler 263-289-785, Joe DiNardo 267-278-782, Greg Voytovich 268-279-761, Kevin Bienko 300-739, Connor Lajoy 276-737, Dan Antkowiak 300-722.

ABBOTT: Hammond Pro Shop—Kevin Bienko 286-299-258-843, Tom Bigaj 279-788, Chris Gable 280-763, Dave Lindstrom 737, Dennis Dabolt 258-732. Darin Tesmer Memorial—Tony dolan 290-701

Doug Cloud 236-700, John Masiello 257-695, Dan Steer 279-694, Joe Wagner 268-690. UAW:—John Ochal 256-673 set scratch.

ALLIE BRANDT: Empire Coating — Jamison Neglia 280-761, Gary Kinyon 267-727, Ricky Mussell Jr. 253-714, Mitch Tomtishen 255-705, Brian Borowski 266-702. Niagara County Firmen — Tony Caraco 256-714, Joe Bowes 261-706, Jeff Baes 255. Moose 617 — Everett Skutt 278-724, Ted Denniston 676, Jeremy Hejza 257. Brandt Memorial — Duane Chaffee 681, Rick Abbott 679.

AIRPORT: George Vallas Memorial — Ray Hall 256-686, Mark Kline 253-720, Brian Vogel 699, Brian Bauer 721, Matt Szczutkowski 266-689.

BRAD ANGELO: Nin Angelo Memorial—Tom Sorce 249-709, Brad Angelo 237-250-279-766, Tom Kinze 278-706, Colten Kitcho 300-758, Jeff Dio 259-719, Greg Priebe Jr 2368-711, Brandon Kipp 269, Brian Wittcop 278, Jason Hillman 287. Friday No Show—Ray Sherman 236-669, Willis Hillman 658. Midnight Bombers— Dennis Illig 714, Jim McNanney 696.Roland Johnson 298, Tim Newman 268

Stan Knight 257,Joe Favata 255-668. United Church—Scott Geist 258-668, Kyle Kraus 269-690, Steve Lindemuth 650.

BRIERWOOD: John Rosiek Memorial—Iggy Golombek 262-688, Chad Joseph 259-684, Derek Szymkowiak 251-676, Stephan Cwynar 253.

BROADWAY: Suburban Eagles—Brandon Simon 279-259-300-838, Karl Mackowiak 290-257-762, Jay Wilkie 721, Andy Bielanin 715, Matt Militello 689, Andrea zengerski 255-661. Senior C Thursday—Ken Gefert 268.

CLASSIC: Night Strikers — Brian McClure 268-714, Andrew Day 258-254-702, Scott Simmons 250, Corey Bernard 225-232, Brittany Wright 225.

ISLAND: Whitey Dlugosz Memorial — Glenn Rosenberg 268-729, Darryl Nowak 296-714, Mike Dinger 257-712, Mike Mallwitz 269-707, Walter Czeladzinski 703.

SPRINGVILLE: Freedom Tire Men’s—John MentlewskI 680, Ernie Miller 255, Eric Tingue 251, Travis Ward 250.

STRIKERS: Tim Burns Memorial — Chris Mazgaj 300-678, Jerry Lewandowski 675, Chris Butcher 689, Brandon Kane 689.

TONAWANDA: TBC Friday — Ryan Ciminelli 300-790, Jim Wangler Jr. 687, Mike Nucci Jr. 268-689, Mike Angelo 277-675, Ken White 256-675. Gem Design — Dave Catalano 288, Eric Spahr 257, Joe Desiderio 269.

TRANSIT: Friday 4-Man_Scott McCarthy 289-746, Bob Ehrmann 278-729, Rob Ritzman 279-724, Tim Blarr 256-701, Dave Sivula 267,255-690, Angela Braun 206.

WIMBLEDON: Dick Smith Memorial — Geno Olivieri III 726, Jeff Biddlecom 300-689, Phil Seggio 676, Michael Rizzo 253. Friday Nite 3-Man — Don Parent 279-681, Nick Marciniak 676, Tony Colafrancschi 257, Ricky Thomas 253.

There are no comments - be the first to comment