Share this article

print logo

Area bowling (Sept. 21)

Area bowling

11th FRAME: Snake Vogt Memorial — Paul Beyer 256-256-726, Bill McClure 255-259-694, Bob Rudnick 266-688, Kevin Bartosz 278, Jim McClure 273.

ABBOTT: UAW 897 — Mike Goergen 265-279-757, John Mentlewski 278-717, Jim Mcclellan 252, Paul Kaminski 252.

AIRPORT: Classic Mixed — Maurice Davidson Jr. 269-731, Ursula Goodloe 616, Marvell Kirkwood 265-719, Tavia Davidson 600, Marcus Leslie 258-700.

ALLIE BRANDT: US Postal — Jason Ciliberto 290-781, Dave Bunn 300-758, Curtis Foss 300-755, Jacob Kuehn 268-756, Keith Oswald 289-718, Gary Kinyon 268-718. Knights Of Columbus — Stan Wilson 279-727, Andy Heftka 253-676. DRI — John Willard 279-758, John Berry 279-758, Kim Wilson 279.

BRAYMILLER’S: Tuesday Night — Bill Mansfield 683, Adam Hinckley 675, Mike Pagano 253.

BROADWAY: Anthony Zielinski Memorial — Joe Roszewski 268-742, Marc Gravelle 257-699, Marty Manczak 279-696, Bill Priester 695, A.J. Harhigh 692, Tammy Derkovitz 615, Gillian Chorazak 225-233.

ISLAND: Rainbow Air — Tom Cope 255-723, Mike Digati 704, Jim Fox 280-687, Fred Bahr 673, Mike Digati Sr. 258-660.

KENMORE: Monday Nite Three — Nick Nabal 268-270-222-760, John Grieco 268. Joan Bovo Memorial- Bob Fitzpatrick 706, Nicole Bongiovanni 226-664, Donna Fitzpatrick 612.

LANCASTER: Nickel Creek — Jim Demola III 259-721, Bobby Koteras 266-705, Mike Borodzik Jr. 268-682, Tony Johns 264, Tom Fritz 263.

MANOR: JJ Movers — Mike Wozniak 276-719, Mike Noakes 685, Matt Noakes 256, Rich Parrish 255, LaRhonda Johnson 235. Wednesday Night Men — Rob Ricketts 691, Andrew Dorman 277-687, Patrick A’Hearn 260-681, Jeff Kam 255, Stephen Hussar 267.

MANOR II: Pete Stasio Memorial — Sam Loquasto 277-734, Nick Fusco 266-723, Chris Fecio 266-722, Aaron Gallman 278-694, Mike Hoerner 266-694.

SPARETIME: Broad Spectrum 3-man — Dana Voytovich 300-767, Kevin Donoghue 259-261-734, Ted Chojecki 257-693, Pete Smozynski 279-680.

Steve Kosut 259-677

TRANSIT: Jeff Giancarlo Memorial — Jeff Okulewicz 252-253-729, Jeff Walsh 258-708, Tim Finken 279-705, Greg Voytovich 255-698. Storm Bowlers Choice Pro Shop Shootout — Jim Imbriowicz 300-729, Gary Kinyon 269-721, Carl Graetz 248-704, John Clerlicki 246-700, Martin Hannah 258-694. Wayne Schmidt def. Tom LaPenna, John Lagree, Kinyon and Tim Newman 216-212-208-205-202.

WIMBLEDON: Tues. West Seneca Srs. — Randy Kowal 666, Rick Bartoszek 691. City Bowlers — Scott Prenat 704, Rob Zink 288-703, Kevin Donbar 254. LT Vending — Jim Lamancuso 257-278-773, Steve Dorobiala 270-741, Chris Brown 254-687, Mike Backert 253. Dave’s Snack Shack — Kevin Rothenberger 276-265-757, Bill Swiat 277-728, John Kcoz 687, Jason Sobczynski 676, Jeff Smith 256.

There are no comments - be the first to comment