Share this article

print logo

Area bowling (March 16)

Area bowling

11TH FRAME: Snake Vogt Memorial — Josh Vogt 254-268-767, Bill McClure 300-734, Jim McClure 285-729, Ray Schultz Jr. 253-267-714, Jeff Stones 258-707.

ABBOTT: UAW 897 — Mike Goergen 257-700, Paul Kaminski 287-693, Wayne Ochal 687, Ron Kolesar 676, Art Haase 257.

AIRPORT: TNT Classic — Mike Gilmer 277-279-792, Larae H. Bryant 235-644, Gary Preston 265-737, Debbie Flood 228-649, Warren Wright 279-729, Sarah Everett 242-646, John Bridges 290-671. Postal Thruway — Jerry Krakowiak 259-735, Rico Peacock 252.

BRAYMILLER’S: Tuesday Night — Jordan Hibbard 252.

BRIERWOOD: Wed. Businessmen — Eric Bucki 255-259-761, Dennis Dabolt 255-712, Charlie Brooks 260-709, Nick Acanfora 678, George Majkut 279.

BROADWAY: Whitey Kiszewski Memorial — Steve Szuder 726, Joe Bielanin 258-721, Colin Suto 715, Eric Danat 707, Rudy Kiszewski 279-718, Janette Piezczynski 234-686.

K&L: Preston Murphy — Bill Friedman 259.

LANCASTER: Nickel Creek — Dave Kirsch 278-760, Ryan Kocher 256-719, Ron Wilson 258-705, Todd Billing 279-705, Dave Miller 704.

MANOR: Local 135 Mixed — Herb Hout 258-703, Vinnie Pascuzzi 692, Louis Scapillato 255, D’Juan Jones 278. Wednesday Night Men — Ryan Hussar 287-721, Tenno Kullerkupp 279-721, James Leslie 256-709, Ken Hertel 694, Bill Fontana 259-690.

MANOR II: Pete Stasio Memorial — Caleb Kitcho 278-757, Joe Rubrecht 255-747, Mike Falzone 288-716, John Grimmer 702, Nick Fusco 254-692. North Presbyterian — B.J. Dranko 257-700, Ron Rezabek 242-690. Wilber Wright Memorial — Mike Phillips 278 259-730, Howard Guthrie 255-695, Josh Nowak 693, Anthony Guthrie 258, John Grembowicz 289. Bell/Arc — Joe Moley 268 258-752, Dave Nash 267 258-711, John Yambor 257-680, John Vallone 289-691, Karl Minklei 687. Saturday Juniors — Ryan Reese 278 267-793, Dylan Greenauer 263-704, Alex Weinreich 238-664, Nick Penska 221-647, Josh Hojnowski 255, Kobie Wiewiorski 265-625, Jessica Sass 229-629.

SPARETIME: Tuesday Night Firefighters — Dave Czaplinski 300-693, Bob Senker 279-760, Andy Pruitt 279-744, Joe Doxbeck 257-691, Rich Pawlewski 257. Broad Spectrum 3-Man — Dana Voytovich 280-718, Pat Brick 279-698, Tony Dolan 697, Greg Pienkowski 672.

STRIKERS: Wednesday night businessman — Mike Schmitt 685, Scott Edward’s 259-679.

TRANSIT: Jeff Giancarlo Memorial — Eric Peterson 279-744, Dan Antkowiak 269-736, Jeff Walsh 279-709, Dan McDonald 278-699. Mens Trio — Mark Skimmer 689, Dean Roskwitalski 687.

There are no comments - be the first to comment