Share this article

print logo

High school scores & schedules (Dec. 14)

Boys basketball

Tuesday’s games

ECIC II

West Seneca East 61, Iroquois 49

ECIC III

East Aurora 60, Starpoint 58

Niagara Frontier

Lew-Port 97, Kenmore East 71

Lockport 81, CSAT 47

Niagara Falls 74, Kenmore West 59

North Tonawanda 72, Nia.-Wheatfield 34

Nonleague

Burgard 60, Tapestry 53

Chautauqua Lake 81, Westfield 61

Clarence 59, Newfane 57

Ellicottville 61, Gowanda 53

Forestville 43, Brocton 31

Grand Island 59, Wilson 45

V-Lyndonville 57, Barker 50

Pine Valley 66, Cassadaga Valley 45

Randolph 65, Panama 42

Roy-Hart 71, Christian Central 54

St. Francis 69, Dunkirk 34

Timon-St. Jude 78, V-Bishop Kearney 70 V-University Prep 90, Cardinal O’Hara 50

West Seneca East 61, Iroquois 49

Iroquois 4 18 14 13 - 49 W. Sen. East 16 16 16 13 - 61

IROQUOIS (1-4, 0-2): Edwards 15, Hetzendorfer 6, Perillo 4, Quinn 2, Tait 5, Whalen 12, Zon 5.

W. SEN. EAST (3-2, 1-0): Farszmil 19, Gospodarski 6, Mitchell 7, Paulfrey 2, Rodriguez 4, Roncone 7, Stineman 16.

3-pointers: Roncone, Stineman, Tait, Zon.

East Aurora 60, Starpoint 58

East Aurora 13 17 15 15 - 60

Starpoint 12 17 16 13 - 58

E. AURORA (3-1, 2-0): Denz 10, McTigue 17, J Montgomery 18, N Montgomery 15.

STARPOINT (1-2, 1-1): D Clemons 2, D Clemons 23, Lasal 11, Lemieux 5, Mott 12, Schreader 3, Walters 2.

3-pointers: D Clemons 4, Denz, Lasal, J Montgomery, N Montgomery, Schreader.

Lew-Port 97, Kenmore East 71

Lew-Port 29 20 22 26 - 97

Kenmore East 22 14 18 17 - 71

LEW-PORT (1-1, 1-0): Brennen 16, Duff 15, Mansour 9, Milbrand 25, Morissette 4, Perreault 4, Powers 6, Raber 2, Scott 16.

KENMORE EAST (2-3, 0-2): Baker 6, Calhoun 2, Flynn 8, Moccio 10, Murdie 12, O’Neil 8, Petty 3, Price 5, Simons 2, Young 15.

3-pointers: Brennen 5, Duff, Mansour, Price, Scott 2, Young 2.

Lockport 81, CSAT 47

CSAT 12 16 13 6 - 47

Lockport 20 20 22 19 - 81

CSAT (1-2, 1-1): Ashley 3, Dejesus 2, Gulledge 11, Johnson 11, Middlebrooks 2, Smith 15, Stover 3.

LOCKPORT (2-2, 1-1): Brooks 18, Brown 19, Byrd 2, Chambers 7, Doxey 10, Johnson 2, Lawrence 7, Leatherman 6.

3-pointers: Ashley, Brown 2, Chambers, Gulledge, D Johnson 2, Stover.

N. Tonawanda 72, Nia.-Wheat. 34

N. Tonawanda 15 17 17 23 - 72

Nia.-Wheat. 6 5 12 11 - 34

N. TONAWANDA (4-0, 2-0): Book 15, Casterline 13, Cronk 2, Ferry 3, Fox 3, Johnson 7, Kish 11, Milbrand 2, Quinn 10, Tripi 5, Woodard 1.

NIA.-WHEAT. (1-2, 0-2): Bradberry 12, Gibson 3, Klettke 2, Martino 2, Ruffino 9, Ware 6.

3-pointers: Book 2, Bradberry 3, Casterline, Ferry, Gibson, Kish 3, Quinn 2, Ruffino, Ware 2.

Burgard 60, Tapestry 53

Burgard 15 24 4 17 - 60

Tapestry 18 10 14 11 - 53

BURGARD (3-1): Calloway 12, Myers 12, Pringle 4, Riley 19, Villa 8, Williams 5.

TAPESTRY (2-2): Brown 10, Curry 13, Jenifer 2, Nevells 3, Plummer 23, Russell 2.

3-pointers: Brown 2, Calloway, Curry, Plummer 4, Williams.

Chautauqua Lake 81, Westfield 61

Westfield 12 14 20 15 - 61

Chaut. Lake 18 21 30 12 - 81

WESTFIELD (1-3): Bills 18, Fermier 2, Grayson 15, Poletto 10, Schermerhorn 4, Schultz 2, Schuster 6, Torres 4.

CHAUT. LAKE (4-0): Hammond 13, Majka 16, Meredith 4, Pope 27, Rivera 2, Swan 10, Vinciguerra 7, Wood 2.

3-pointers: Grayson 3, Poletto, Majka 4, Pope 2, Swan, Vinciguerra.

Clarence 59, Newfane 57

Clarence 14 15 15 15 - 59

Newfane 13 16 14 14 - 57

CLARENCE (2-1): Ireland 12, Olivieri 6, Putney 4, Randall 24, Reinhardt 10, Szadek 3.

NEWFANE (2-3): DeVoogel 24, Dunbar 2, Gross 7, Hill 6, Kline 2, Kramp 2, Russell 2, Weber 12.

3-pointers: DeVoogel 5, Gross, Randall 6, Reinhardt, Weber.

Ellicottville 61, Gowanda 53

Ellicottville 19 14 12 16 - 61

Gowanda 10 12 17 14 - 53

E’VILLE (4-1): Bowen 30, Chudy 5, Grinols 17, Leiper 4, Rowland 3, Sexton 2.

GOWANDA (2-1): Benton 20, Brawdy 17, Dodolek 4, Kruszka 2, Perdue 10.

3-pointers: Brawdy, Grinols 3, Rowland.

Grand Island 59, Wilson 45

Wilson 12 12 5 16 - 45

Grand Island 11 17 20 11 - 59

WILSON (3-3): Carney 4, Daul 8, Fox 4, Frerichs 7, Lewis 2, Miller 9, Musall 4, Seeley 7.

GRAND ISLAND (5-1): Brandon 8, Buzby 4, Cacciatore 2, Robinson 7, Sionko 18, Wilkes 8, Wright 12.

3-pointers: Brandon 2, Miller 3, Robinson, Seeley, Sionko 2.

V-Lyndonville 57, Barker 50

V-Lyndonville 15 12 13 17 - 57

Barker 12 8 14 16 - 50

V-LYNDONVILLE (2-0): Poler 2, Hoffee 11, Neace 6, Schildt 19, Johnson 8, Hydock 11.

BARKER (4-1): Arnold 5, Callaghan 2, Luckman 25, Moeller 4, Sullivan 5, Wasnock 9.

3-pointers: Hydock 3, Hoffee, Luckman 4, Sullivan.

Randolph 65, Panama 42

Panama 8 12 8 14 - 42

Randolph 21 17 18 9 - 65

PANAMA (0-3): Chase 6, Delahoy 2, Eggleston 4, Frye 16, Golden 9, Morse 5.

RANDOLPH (3-2): Beaver 17, Bernard 5, Donaldson 3, Frink 6, George 2, Hind 13, Lecceadone 12, Martonis 3, Sherman 1, Wakefield 3.

3-pointers: Beaver 3, Chase 2, Donaldson, Frye 3, Golden, Hind 4, Lecceadone, Martonis, Wakefield.

Roy-Hart 71, Christian Central 54

Chr. Central 8 13 19 14 - 54

Roy-Hart 5 19 28 19 - 71

CHR. CENTRAL (1-3): Lekeuneu 16, Miller 13, Moser 8, Tyson 17.

ROY-HART (2-3): Borel 14, Brigham 6, Bruning 24, Davis 8, Hess 4, Kindron 8, Meadows 3, Moriarity 4.

3-pointers: Borel, Brigham, Bruning 2, Davis 2, Kindron 2, Lekeuneu 2, Meadows, Moser 2, Tyson.

St. Francis 69, Dunkirk 34

Dunkirk 4 8 13 9 - 34

St. Francis 18 19 23 9 - 69

DUNKIRK (2-2): Butts 7, Farnham 2, Hernandez 2, Kleckley 7, Kristan Johnson 6, Mosley 3, Rasmus 3, Sobilo 3, Velez 1.

ST. FRANCIS (3-1):Bartholomew 2, Cunningham 17, Daley 2, Darrell 6, Palmer 2, Pompey 3, Sireika 14, Taggart 16, Welch 5, Woyshner 2.

3-pointers: Butts, Cunningham 4, Darrell 2, Mosley, Rasmus, Sobilo, Taggart 3.

Timon-St. Jude 78, V-B. Kearney 70

Bishop Kearney 15 13 20 22 - 70

Timon-St. Jude 21 18 16 23 - 78

V-KEARNEY (2-1): Thomas 20, Adams 18, Carter 9, Goode Jr. 11, Harley 4, Fennell 8.

TIMON-ST. JUDE (1-0): Baugh 3, Harrison 28, Johnson 10, Radford 6, Renfro 4, Warren 27.

3-pointers: Good Jr. 3, Adams 6, Carter, Baugh, Harrison 6, Warren.

Today’s games

ECIC I

Lancaster at West Seneca West, 6:30 p.m.

Frontier at Jamestown, 7:30 p.m.

Wmsv. North at Orchard Park, 7:30 p.m.

ECIC II

Wmsv. East at Sweet Home, 6:30 p.m.

ECIC III

Lake Shore at Depew, 7:30 p.m.

Cheektowaga at Maryvale, 7:30 p.m.

ECIC IV

Springville at Cleveland Hill, 6:30 p.m.

Tonawanda at Eden, 7 p.m.

Alden at Holland, 7 p.m.

Lackawanna at JFK, 7 p.m.

Nonleague

Oracle Charter at City Honors, 6 p.m.

Olmsted at WNY Maritime, 6 p.m.

Buffalo Science at MST Seneca, 6:30 p.m.

Franklinville at Walsh, 6:30 p.m.

Falconer at Salamanca, 7:30 p.m.

Girls basketball

Tuesday’s games

ECIC I

Frontier 46, Jamestown 32

Lancaster 56, West Seneca West 28

Orchard Park 49, Williamsville North 28

ECIC II

Iroquois 62, West Seneca East 51

Williamsville East 50, Sweet Home 44

ECIC III

Cheektowaga 59, Maryvale 31

Lake Shore 59, Depew 52

East Aurora 60, Starpoint 28

ECIC IV

JFK 33, Lackawanna 30

Alden 44, Holland 42

Tonawanda 49, Eden 44

Niagara Frontier

Kenmore East 66, Lew-Port 34

Kenmore West 51, Niagara Falls 23

Lockport 42, CSAT 27

Nia.-Wheatfield 40, North Tonawanda 34

Niagara-Orleans

Akron 60, Barker 19

Wilson 60, Newfane 54

CCAA East 1

Cattaraugus/LV 48, Salamanca 32

Nonleague

Clarence 56, Hamburg 41

Ellicottville 54, Hinsdale 24

Franklinville 54, Allegany-Limestone 41

Frewsburg 87, Gowanda 21

Medina 50, Hutch-Tech 39

Pine Valley 60, Westfield 52

Roy-Hart 41, Niagara Catholic 21

Tapestry 54, Health Sciences 33

WNY Maritime 29, St. Mary’s/Deaf 28

Frontier 46, Jamestown 32

Jamestown 7 7 12 6 - 32 Frontier 8 9 19 10 - 46

JAMESTOWN (0-3, 0-2): Brightman 4, Evan 2, Grissom 2, Lundmark 3, Reinhardt 6, Stockwell 13, Swanson 2.

FRONTIER (2-1, 2-0): Barry 6, Izzo 19, Kruska 13, Kwiatkowski 1, Lorka 7.

3-pointers: Izzo 2, Kruska, Lorka, Lundmark, Stockwell.

Lancaster 56, West Seneca West 28

W. Sen. West 6 7 7 8 - 28

Lancaster 10 17 16 13 - 56

W. SEN. WEST (2-3, 0-2): Bernardoni 5, Cocina 3, Marshall 5, McCarthy 4, McClain 4, Soloman 2, Urbanczyk 3, Vona 2.

LANCASTER (3-1, 2-1): Armstrong 2, Fellner 3, Kirisits 5, Kranz 5, Mahony 20, Pepke 6, Wagner 6, Wozniak 9.

3-pointers: Kirisits, Kranz.

Orchard Park 49, Wmsv. North 28

Orchard Park 13 4 14 18 - 49

Wmsv. North 6 7 9 6 - 28

O. PARK (4-0, 2-0): Fischer 18, Henrich 4, Hore 18, Lenard 3, O’Connor 2, Probst 4.

W. NORTH (1-2, 0-2): Craffey 2, Doner 4, Lippa 6, Reimers 3, Shapiro 8, Sheppard 5.

3-pointers: Hore, Lippa 2, Shapiro.

Iroquois 62, West Seneca East 51

W. Sen. East 13 13 8 17 - 51

Iroquois 11 15 19 17 - 62

W. SEN. EAST (2-3, 0-2): Eisenmenger 15, Kartung 1, Kaufman 10, Kelly 7, Kumro 10, Weiner 8.

IROQUOIS (3-1, 1-1): Donner 6, McBride 2, McLaughlin 2, Plonka 7, Quinn 10, Reidel 23, Shanahan 8, Wittek 4.

3-pointers: Donner, Eisenmenger, Kelly, Reidel 5, Shanahan 2.

Wmsv. East 50, Sweet Home 44

Sweet Home 9 11 16 8 - 44

Wmsv. East 11 12 10 17 - 50

SH (1-2, 0-1):Brandt 17, Brooks 2, Fumerelle 2, Gerber 4, Millender 5, Petrus 17.

WE (1-2, 1-0):Berti 2, Gruber 2, Kozlowski 3, Lawida 9, Miske 23, Reid 5, Turton 6.

3-pointers: Brandt 4, Lawida, Miske 5, Petrus 5.

Cheektowaga 59, Maryvale 31

Maryvale 3 9 10 9 - 31

Cheektowaga 8 9 19 23 - 59

MARYVALE (0-3, 0-1): Allarad 3, Cadwallader 10, Hoiensahl 7, A Smith 3, T Smith 2, Stockmeyer 6.

CHEEKTOWAGA (1-2, 1-1): Dandy 1, Davis 10, Parker 25, Smith 2, Spencer 14, Stone 7.

3-pointers: Allarad, Parker, Spencer 3.

East Aurora 60, Starpoint 28

Starpoint 4 6 10 8 - 28

East Aurora 16 16 15 13 - 60

STARPOINT (0-3, 0-2): Chambers 7, Lunn 3, Mott 13, Nichols 2, Tillman 1, Wick 2.

EAST AURORA (4-0, 2-0): Brinker 10, Jancevski 2, Kasprzyk 6, Kmicinski 11, Martin 2, McNallie 4, Meisenheimer 5, Oar 2, Pierce 2, Tully 16.

3-pointers: Meisenheimer, Mott 2.

Lake Shore 59, Depew 52

Depew 15 7 19 11 - 52

Lake Shore 8 18 14 19 - 59

DEPEW (3-3, 1-1): Bobeck 13, Clark 20, Dlugosz 9, Dotterweich 4, Whalen 6.

LAKE SHORE (4-0, 2-0): N Cornfield 9, T Cornfield 21, Jimerson 6, Jones 2, Scanlan 8, White 13.

3-pointers: Clark, T Cornfield, Dlugosz, White 2.

Alden 44, Holland 42

Holland 7 11 9 15 - 42

Alden 13 8 12 11 - 44

HOLLAND (1-3, 0-1): Grupp 7, Schmidt 11, Slocum 24.

ALDEN (4-1, 2-0): Altieri 6, Augustine 1, Heist 2, Hummel 2, Keuker 2, Kocher 6, Palizay 10, Thompson 15.

3-pointers: Kocher 2, Palizay 2, Schmidt 2.

JFK 33, Lackawanna 30

JFK 7 7 8 11 - 33

Lackawanna 7 9 6 8 - 30

JFK (1-2, 1-1): Chudzinski 6, Getz 12, Gribble 4, McMahon 5, Thomas 4, Vohwinkel 2.

LACKAWANNA (0-2, 0-2): Dilbert 2, Fields 7, Forestier 6, Goldsmith 4, Robinson 9, Snow 2.

3-pointers: Fields.

Tonawanda 49, Eden 44

Eden 7 14 9 14 - 44

Tonawanda 12 8 14 15 - 49

EDEN (1-4, 0-1):Bennett 2, Musielak 4, Nowak 6, Szuflita 17, B Woodard 9, M Woodard 6.

TONAWANDA (4-1, 1-0):Adams 5, Balling 6, Farrell 13, Hollock 3, Kurdziel 4, Schoelerman 16, Taylor 2.

3-pointers: Hollock, Schoelerman, Szuflita 2, B Woodard.

Kenmore East 66, Lew-Port 34

Kenmore East 17 20 20 9 - 66

Lew-Port 4 11 8 11 - 34

KENMORE EAST (4-1, 2-0): Burhans 9, Lagattuta 8, McCarthy 13, Mills 21, Smith 2, Sordetto 13.

LEW-PORT (1-3, 0-1): Crum 13, McGrath 10, Potenza 5, Whitney 6.

3-pointers: Burhans 3, Lagattuta.

Kenmore West 51, Niagara Falls 23

Niagara Falls 4 8 4 7 - 23

Kenmore West 11 16 16 8 - 51

N. FALLS (1-3, 0-2):Burton 2, Ferguson 3, Harris 4, Peterson 4, Thomas 3, Ubiles 7.

KENMORE WEST (1-3, 1-1):Borkowski 4, Eubanks 3, Geis 2, Green 4, Pfohl 2, Quinlan 19, Ramano 1, Rivera 13, Seifried 3.

3-pointers: Quinlan 4, Rivera 4.

Lockport 42, CSAT 27

Lockport 8 10 13 11 - 42

CSAT 4 8 5 10 - 27

LOCKPORT (2-1, 2-0): Chandler 2, DiTullio 2, Douglass 12, K Krchniak 19, K Krchniak 2, Kurbs 1, Webb 4.

CSAT (2-2, 0-2):Brown 4, Gurbacki 3, Hendricks 2, King 8, Navarro 6, Ortiz 1, Santiago 3.

3-pointers: Navarro 2.

Akron 60, Barker 19

Barker 3 5 7 4 - 19

Akron 19 18 13 10 - 60

BARKER (0-3, 0-1): Annable 4, Brown 4, Bull 2, A Harris 3, S Harris 3, Miller 3.

AKRON (3-3, 1-0):Abrams 16, Hill 8, D Jonathan 14, J Jonathan 3, Leeds 4, O’Brien 4, Printup 3, Robnett 8.

3-pointers: Abrams 2, A Harris, S Harris, D Jonathan 2, J Jonathan.

Wilson 60, Newfane 54

Newfane 16 11 17 10 - 54

Wilson 13 17 13 17 - 60

NEWFANE (2-2, 0-1): Emborsky 19, Foltz 4, Hambruch 2, Knoll 8, A Littman 3, O Littman 18.

WILSON (4-1, 1-0): Austin 6, Darlak 5, Lewis 2, Munnikhuysen 12, Neumann 29, Senek 6.

3-pointers: Emborsky 5.

Cattaraugus/LV 48, Salamanca 32

Catt/LV 12 12 14 10 - 48

Salamanca 11 5 9 7 - 32

CATT/LV (1-0, 1-0): Aokai 7, Cannon 12, A Gostomski 4, B Gostomski 2, Johnson 4, Jones 11, Ryan 2, Stockman 6.

SALAMANCA (1-3, 0-1): Dowdy 10, Gross 3, Martin 2, McGonigle 5, Miller 12.

3-pointers: Dowdy 2, Gross , Jones.

Clarence 56, Hamburg 41

Clarence 12 15 18 11 - 56

Hamburg 18 9 10 4 - 41

CLARENCE (3-0): Andzel 2, Cullinan 7, Davies 3, DiGulio 5, Eckert 19, Reynolds 20.

HAMBURG (1-1): DeGrood 11, Fitzpatrick 3, Haberman 2, McKeone 6, Miller 2, Sega 2, Tone 2, Vesneske 6, Villarini 7.

3-pointers: Fitzpatrick, Reynolds, Vesneske 2.

Franklinville 54, All.-Limestone 41

Franklnv’l 12 11 16 15 - 54 All.-Lime. 11 7 5 18 - 41

FRANK (3-0): A Haskell 17, D Haskell 26, Michellis 2, O’Neal 4, Pfeiffer 3, Wright 2.

ALL.-LIME. (0-2): M Davis 21, T Davis 4, Giardini 10, Hemphill 2, Kinney 2, Wolfgang 2.

3-pointers: A Haskell 2, D Haskell 4, Pfeiffer.

Medina 50, Hutch-Tech 39

Hutch-Tech 5 7 17 10 - 39

Medina 7 14 11 18 - 50

HUTCH-TECH (2-3): Funderburk 5, Jackson 6, Oden 5, Price 6, Watson 17.

MEDINA (5-0):Brown 16, Cuadra 8, Gross 11, Kams 4, Williams 11.

3-pointers: Funderburk, Jackson 2, Oden, Price, Williams.

Pine Valley 60, Westfield 52

Westfield 14 16 9 13 - 52

Pine Valley 14 7 14 25 - 60

WESTFIELD (1-2): Abele 5, Booker 4, Demarco 14, Knapp 21, Mathews 4, Wolfe 4.

PINE VALLEY (4-0): Andrews 8, Crisanti 7, Hohl 10, McLaughlin 2, Nelson 21, Raiport 10, Smuda 2.

3-pointers: Abele, Knapp 5, Hohl.

Tapestry 54, Health Sciences 33

Tapestry 17 9 11 17 - 54

Health Sciences 11 6 12 4 - 33

TAPESTRY (3-3): Akaic 4, Anderson 2, Caver 30, Freeman 10, Hierrezuelo 2, Orcel 4, Purdue 2.

H. SCIENCES (1-2): Brooks 2, Dunn 3, Lewis 2, Rose 9, Russell 11, Thompson 5.

3-pointers: Freeman 2, Rose, Thompson.

WNY Maritime 29, St. Mary’s/D 28

Maritime 6 7 6 10 - 29

St. Mary’s/Deaf 10 11 4 3 - 28

MARITIME (1-3): Eason 7, Melson 2, Pantano 8, Winfield 2, Yogtiba 9.

ST. MARY’S/DEAF (1-1): Bajgai 6, Hollingsworth 8, Torres 9, White 5.

3-pointers: Yogtiba .

Today’s games

Monsignor Martin

Mount Mercy at Nichols, 6 p.m.

Nonleague

Albion at Niagara Catholic, 5:30 p.m.

Buffalo Seminary at N. Collins, 5:30 p.m.

G. Concepts at Oracle Charter, 5:30 p.m.

McKinley at North Tonawanda, 7 p.m.

Clymer at Forestville, 7:30 p.m.

Fredonia at Franklinville, 7:30 p.m.

V-Hornell at Olean, 7:30 p.m.

Boys hockey

Tuesday’s games

CISAA

Nichols 4, Ridley (Ont.) 3

N (14-10-6): Bryan Bylsma 2g

Girls hockey

Tuesday’s games

WNY Federation

Kenmore/G. Island 9, Lanc/Iro/Depew 4

K/GI (2-4): Olivia Smith 3g-3a, Nina Stockman 3g-a

CISAA

Nichols 4, Ridley (Ont.) 2

N: Jada Brenon 43 svs; Maddie Moell g-a

Boys bowling

Tuesday’s games

Monsignor Martin

St. Francis 3, St. Joe’s 0

SF: Sam Petkovsky 236-605

Cardinal O’Hara 2, Canisius 1

CO: Ryan Reese 235-683

St. Mary’s/Lanc. 2, Park 1

ECIC North Large

Clarence 7, Starpoint 0

C: Ben Chamberland 256-716

ECIC South Large

West Seneca West 7, West Seneca East 0

WSW: Andrew Burkhalter 296-769

ECIC South Small

Springville 6, Holland 1

S: Austin Coon 211

Lackawanna 4, JFK 3

L: Alec Sweet 234-575

Niagara Frontier

Lockport 6, Grand Island 1

L: Tyler Nolte 246

Kenmore East 5, North Tonawanda 2

KE: Dominic Germano 265-705

Girls bowling

Tuesday’s games

Monsignor Martin

Buffalo Seminary 3, O’Hara 1

Mount Mercy 3, Mount St. Mary 1

Park 2, St. Mary’s/Lanc. 2

Sacred Heart 4, Nardin 0

ECIC North Large

Clarence 6, Starpoint 1

C: Madison Martin 215-515

ECIC North Small

Depew 7, Cleveland Hill 0

D: Rachel Wagner 214-164-223-601

ECIC South Large

Orchard Park 7, Lancaster 0

OP: Danielle Milo 783

ECIC South Small

Pioneer 7, Eden 0

P: Jami Smith 192-539

Springville 6, Holland 1

S: Emily Leverantz 202

Niagara Frontier

Lockport 7, Grand Island 0

L: Samantha Jaeger 202

North Tonawanda 7, Kenmore East 0

NT: Jessica Sass 194

Boys swimming

Tuesday’s games

ECIC I

West Seneca 54, Clarence 48

Orchard Park 125, Lancaster 55

ECIC II

Wmsv. East 64, Wmsv. North 34

ECIC II

Hamburg 66, Sweet Home 32

Iroquois 53, Wmsv. South 48

ECIC III

Lake Shore 94, Pioneer 78

ECIC IV

Alden 81, Depew 52

Niagara Frontier

Grand Island 94, Kenmore East 77

Lockport 78, Lew-Port 24

Niagara Falls 95, Niagara-Wheatfield 87

Co-ed swimming

Tuesday’s games

Syracuse Cup

Buffalo Arts 76, I-Prep/Grover 47

City Honors 145, Lafayette 26

McKinley 125, Buffalo East 17

Olmsted 139, Riverside 17

South Park 84, Bennett 53

Wrestling

Tuesday’s games

Monsignor Martin

Canisius 36, V-McQuaid 29

ECIC III

Cheektowaga 69, Alden 6

138: Austin Sliwinski (C) dec. Alex Handley (A) 2-1

CCAA I

Gowanda 52, Dunkirk 23

182: Randy Cornrow (G) win by pin

CCAA I

Lancster 47, Grand Island 21

152: Codi Scotland (L) won 6-4

Rifle

Tuesday’s games

ECIC

Alden 1104, Iroquois 970

A: Magan Gabbey 283

Lancaster 1112, Orchard Park 1016

L: Kiersten Mucha 287

Nonleague

Clarence 1083, Kenmore 1071

C: Matt Kirk 283

There are no comments - be the first to comment