Share this article

print logo

Area bowling (Dec. 8)

Area bowling

11TH FRAME: Snake Vogt Memorial — Dave Rudnick 250-279-756, Chris Butcher 266-708, Shawn Rogacki 252-687, Bob Mariacher 683, Jay Grostefon 257-679.

ABBOTT: BW’S Cagney’s C2 — Tom Mazur 299-723, Mark Bigaj 256-696, Brian Beach 685, William Gerlach 256-675, Zach Balzer 269. UAW 897 — Rob Roblee 710, Paul Sheppard 274-706, Jerry Scheib 257-703.

AIRPORT: Cold Spring Classic — Tavia Rogers 615; LaRhonda Johnson 615, Keith Czamara 297-757, Connor LaJoy 750, Derrick McGee 748, Mike Zarcone 716, Mel Showard 713, Omar Fowler, Jr. 277-710, Thomas Tucker 709, Robert Mayfield 707.

ALDEN: Alden State Bank — Chuck Jagodzinski 290-250-775, Rick Block 269-255-759, Fran Bax 268-705, Tom Daucher 279-680, Bryan Traska 697.

ALLIE BRANDT: US Postal — Dan Kinyon 286-781, Brian Cline 279-780, Josh Weatherall 262-725, Jason Ciliberto 268-710, Erick Hinton 255-706, Terry Bennetti 251-701. BRAYMILLERS: Tuesday Night — Jordan Hibbard 288, Vinny Leone Jr. 253.

BRIERWOOD: Bob Binns Memorial — Eric Bucki 268-787, Dave McIvor 712, Bob Clendening 269-689, Charlie Lagattuta 688, Jack Reekie 2280-680. Wed Nite Beer Guzzlers — Tom Gwozdek 685, George Majkut 675, Norm Jurek 275.

BROADWAY: Whitey Kiszewski Memorial — Ron Flatley Sr 268-734, Eric Danat 258-683, Joe Doxbeck 681, Steve Szuder 681, Sandi Osuch 211-617, Janette Piesczynski 237-611.

K&L: Preston Murphy — Gene Doucette 267.

KENMORE: Joan Bovo Memorial- Austin Fitzpatrick 279-715, Nick Schaefer 700, Nicole Bongiovanni 236-650.

LANCASTER: Nickel Creek — Curl Burgess 296-736, James Demons III 695, Joe Mills 689, Kevin Stachewicz 277-681, Mike Court 279.

MANOR: Wednesday Night Men — Andrew Dorman 269-763, Patrick A’Hearn 707, Scott Barker 705, Bill Fontana 258-703, Ray Vance 256-267-701. Local 135 Mixed — Tim Drylewski 268-257-268-793, Herb Hout 266-698, Vinnie Pascuzzi 256. Club 65 — Ron Wozniak 255.

MANOR 2: Pete Stasio Memorial — Jamie Garrow 264-716, Nick Fusco 713, Steve Hocking 707, John Grimmer 278-699, Joe Rubrecht 695.

SPARE TIME: Joe W Memorial — Dave Bucierka 267-699, Nick Wenzel 267-725, Ken Buczkowski 266-707. Buffalo Firefighters — Bob Senker 254-721, Dave Czaplinski 289-675,

Jordan Grimaldi 254-667, Tim Nowicki 279-667, Ted Maldonado 256. Broad Spectrum 3-Man — Paul Nowak 259-683, Bob Rudnick 254-681, Pat Brick 678, Mitch Willett 675, Al Nicolette 258-675.

STRIKERS: Tuesday Night 3-Man — Brian Guise 256-675, Dave Poleon 279, Steve Anderson 277, Bob Nicoll 254.

TONAWANDA: Engineering Society — Mike Mosher 268, Jim Finn 266, Ian Sutherland 256, Dave Kirst 255, Chris Marino 250, Ryan Berglund 250.

TRANSIT: Monday Doubles — Derek Pawlowski 289-782, Jerry Sokolowski 268-750, Matt Zasowski 258-708, Jason Stonka 706, Brian Cline 266-703.

WIMBLEDON: City Bowlers — Bob Ehrmann 255-258-745, Scott Prenatt 258-269-774, Brian Swartz 694, Mike Pastore 683. Dave’s Snack Shack — Chris Brown 279-268-783, Ken Cybulski 268-718, Jeff Smith 258-706, Troy Kryszka 683, Jeff Tycz 680. LT Vending — Josh Broad 279-742, John Truslow 269-697, Steve Dorobiala 268-697, Mark Hamberger 262-692, Jeremy Gaca 277.

There are no comments - be the first to comment