Share this article

print logo

High school scores & schedules (Oct. 10)

High schools

Boys soccer

Today’s games

Nonleague

Starpoint at Williamsville South, 12 p.m.

Frontier at Hamburg, 2 p.m.

Chrstn. Cent. at St. Mary’s/Lanc., 4:30 p.m.

Super Monday Tournament

at Sweet Home

Orchard Park vs. Nichols, 11:30 a.m.

I-Prep/Grover vs. St. Francis, 2 p.m.

East Aurora vs. Canisius, 4:30 p.m.

Sweet Home vs. St. Joe’s, 7 p.m.

Tuesday’s games

Monsignor Martin

Timon-St. Jude at O’Hara, 4:30 p.m.

Niagara Frontier

Grand Island at Lockport, 4:30 p.m.

CSAT at Niagara-Wheatfield, 4:30 p.m.

Kenmore East at Kenmore West, 5 p.m.

Lew-Port at North Tonawanda, 7 p.m.

Niagara-Orleans

Akron at Newfane, 4:45 p.m.

Medina at Akron, 6:30 p.m.

IAC

Park at Gow, 4:15 p.m.

West Seneca Christian at Walsh, 5 p.m.

DYouville Cup

I-Prep/Grover at Hutch-Tech, 4 p.m.

Lafayette at Riverside, 4 p.m.

Middle College at MST Seneca, 5:45 p.m.

McKinley at Olmsted, 5:45 p.m.

CCAA East

Salamanca at Ellicottville, 4:30 p.m.

Randolph at Portville, 4:30 p.m.

CCAA Central

Chautauqua Lake at Frewsburg, 4:30 p.m.

Westfield at Silver Creek, 4:30 p.m.

North Collins at Pine Valley, 5 p.m.

CCAA West

Olean at Falconer, 4:30 p.m.

Fredonia at Southwestern, 4:30 p.m.

Nonleague

Lackawanna at St. Joe’s, 4:30 p.m.

Niagara Catholic at Tapestry, 4:30 p.m.

Oracle Charter at Wilson, 4:30 p.m.

Christian Central at Roy-Hart, 6 p.m.

Girls soccer

Today’s games

Nonleague

Fredonia at Salamanca, 10:30 a.m.

Southwestern at Frewsburg, 4:30 p.m.

Tuesday’s games

Monsignor Martin

Nia. Catholic at Buff. Seminary, 4:30 p.m.

Nardin at Mount Mercy, 4:30 p.m.

O’Hara at Mount St. Mary, 4:30 p.m.

Nichols at Sacred Heart, 4:30 p.m.

ECIC I

Clarence at Frontier, 5 p.m.

West Seneca West at Jamestown, 5 p.m.

ECIC II

Amherst at Hamburg, 5:30 p.m.

West Seneca East at Sweet Home, 7 p.m.

ECIC III

Depew at Maryvale, 5 p.m.

Cheektowaga at Pioneer, 5 p.m.

ECIC IV

Lackawanna at Holland, 4:30 p.m.

Springville at JFK, 4:30 p.m.

Eden at Tonawanda, 6:30 p.m.

Niagara Frontier

Niagara-Wheatfield at CSAT, 4:30 p.m.

Lockport at Grand Island, 6:30 p.m.

Kenmore West at Kenmore East, 7 p.m.

North Tonawanda at Lew-Port, 7 p.m.

CCAA East

Franklinville at All.-Limestone, 4:30 p.m.

Nonleague

Christian Central at Niagara Falls, 5 p.m.

Girls volleyball

Sunday’s games

Garden State Tournament

at Teaneck, N.J.

Pool Play

Ridge 25-27, St. Mary’s/L. 23-25

St. Mary’s/L. 25-26, Bogota 22-27

St. Mary’s/L. 25-25, Williamstown 17-22

Walter Panas 26-18, St. Mary’s/L. 24-25

St. Mary’s/L. 27-27, Good Council 26-26

St. Mary’s/L. 25-25, Cherokee 16-21

Quarterfinals

St. Mary’s/L. 22-25-26, W. Panas 25-20-24

Semifinals

IHA 28-21-26, St. Mary’s/L. 26-25-24

Tuesday’s games

Monsignor Martin

Mount Mercy at O’Hara, 5:30 p.m.

St. Mary’s/L. at Mount St. Mary, 5:30 p.m.

ECIC I

West Seneca West at Frontier, 6 p.m.

Orchard Park at Jamestown, 6:30 p.m.

ECIC II

Amherst at Iroquois, 6 p.m.

Sweet Home at West Seneca East, 6 p.m.

ECIC III

Starpoint at East Aurora, 5:30 p.m.

Pioneer at Cheektowaga, 6 p.m.

ECIC IV

Holland at Tonawanda, 5 p.m.

JFK at Lackawanna, 5:30 p.m.

Cleveland Hill at Springville, 5:30 p.m.

Eden at Alden, 6 p.m.

Niagara Frontier

Grand Island at CSAT, 4:30 p.m.

Kenmore West at Lew-Port, 4:30 p.m.

Nia.-Wheatfield at Niagara Falls, 4:30 p.m.

North Tonawanda at Lockport, 5 p.m.

Niagara-Orleans

Medina at Wilson, 5 p.m.

CCAA East

Ellicottville at Allegany-Limestone, 6 p.m.

Olean at Cattaraugus/Little Valley, 6 p.m.

Randolph at Salamanca, 6 p.m.

CCAA Central

Falconer at Chautauqua Lake, 6 p.m.

Pine Valley at Clymer, 6 p.m.

Southwestern at Maple Grove, 6 p.m.

Sherman at Panama, 6 p.m.

CCAA North

Brocton at Fredonia, 6 p.m.

Nonleague

Lake Shore at North Collins, 6:30 p.m.

Sacred Heart at Hamburg, 7 p.m.

Boys volleyball

Tuesday’s games

ECIC II

West Seneca East at Sweet Home, 6 p.m.

Niagara Frontier

Kenmore West at Nia.-Wheat., 4:30 p.m.

Grand Island at N. Tonawanda, 4:30 p.m.

Nonleague

Cheektowaga at Kenmore East, 4:30 p.m.

Lockport at Orchard Park, 6 p.m.

Maryvale at St. Joe’s, 6:30 p.m.

Field hockey

Tuesday’s games

Niagara-Orleans

Roy-Hart at Barker, 4:45 p.m.

Wilson at Kenmore, 4:45 p.m.

Akron at Newfane, 4:45 p.m.

Nonleague

West Seneca East at Starpoint, 5 p.m.

Boys golf

All-Catholic Tournament

at Fox Valley, 10 a.m.

There are no comments - be the first to comment