Share this article

print logo

Area bowling (Oct. 6)

Area bowling

11TH FRAME: Snake Vogt Memorial — Bob Rudnick 253-258-268-779, Jason Hyde. 279-300-751, Paul Ditta 253-689, Wayne Gee 675, Chris Butcher 279.

ABBOTT: UAW 897 — Mike Goergen 278-723, Casey Chlebowski 255-264-704, John Ochal 257, Art Haase 257.

AIRPORT: TNT Classic — Warren Wright 700, Tracy Tillotson 267-697, Debra Ervin 278-684, Gary Preston 677.

ALLIE BRANDT: Lockport Businessmen — Ron Kipp 259-252-726, Brandon Kipp 716, Jason Volschow 289-691, Lon Colley, Jr. 681, Chris Foshee 266, Dave Swick 253.

BRAD ANGELO: Race & Roll — Kevin Ryan 262-713, Pat Galliigan Jr. 659, Ray Sherman Jr. 257-650. United Church — Sean Albone 278-744, Lee Wright 682.

BRAYMILLER’S: Tuesday Night - Pete Sibiga 267-676.

BRIERWOOD: Bob Binns Memorial — Charlie Brooks 269-728, Mike Koester 695, Scott Walter 289, Ken Bley 270, Tom Gwozdek 267.

BROADWAY: Tuesday Hi Rollers: Zach Kuzara 257-705, Oscar Geier 681, Jimmy Taton 681, Bob Sikorski 279, David Senker 255. Whitey Kiszewski Memorial — Colin Suto 722, Jim Wangler Jr 703, Ron Flatley 693, John Staniszewski 689, Andrea Zengerski 243-646, Bill Wasielewski 257.

KENMORE: Leo Greenauer Memorial — Chris Baum 268-737, Dennis Loomis 268-731, Adam Collura 256-683, Tom Wesley 252-676, John Palamara 675. Joan Bovo Memorial — Bob Fitzpatrick 268-689, Nicole Bongiovanni 223-642, Donna Fitzpatrick 246-639. Federal — Rob Phillips Jr. 299-759, John O Connor 288-753, Mike Sanchez 268-702.

LANCASTER: Nickel Creek — Dave Miller 680, Chris Hewson 677, Bob Schilling 263.

MANOR 2: Pete Stasio Memorial — Mark Sims 265-725, Ken Leible 274-690, John Leible 256-688, Chris Louis 684, Dan Dickey 275.

SPARE TIME: Broad Spectrum 3-Man — Julie Selk 678, Andrew Hubert 676, Dana Voytovich 675. Buffalo Firefighters — Tim Strauch 268-696, Joe Doxbeck 278, Mike Manning 256.

STRIKERS: Wednesday Night Businessmen — Chad Joseph 258-747, Tim Stiles 683, Ed Smith 268.

TONAWANDA: Brady Electric — Adam Galligan 676, Bill Bronson 255-655, Dom Montaldi 246-645, Jeff Brown 267, Jim Daugherty 256. Engineering Society — Jay Lorich 258-706, Chris Morino 250.

TRANSIT: Jeff Giancarlo Memorial — Jeff Walsh 254-715, Dean Roskwitalski 257-712, Eric Peterson 707, Mark Skimmer 684, Greg Voytovich 678.

There are no comments - be the first to comment