Share this article

print logo

High school scores & schedule (Feb. 12)

Boys basketball

Thursday’s games

Yale Cup Division I

East 73, Riverside 44

South Park 72, Bennett 60

McKinley 77, Middle Early College 75

ECIC II

Williamsville South 75, Starpoint 58

Niagara-Orleans

Roy-Hart 57, Barker 36

Medina 58, CSAT 32

Newfane 56, Wilson 46

IAC

West Seneca Christian 57, Gow 43

Christian Central 74, New Life Christ 56

Gow at West Seneca Christian, 7 p.m.

CCAA East 1

Portville 60, Silver Creek 51

CCAA West 1

Olean 78, Chautauqua Lake 36

CCAA East 1

Allegany-Limestone 59, Salamanca 39

CCAA East 2

Forestville 68, Cattaraugus/Little Valley 41

CCAA West 1

Fredonia 80, Falconer 45

CCAA East 2

Pine Valley at North Collins, 7:30 p.m.

Nonleague

Kenmore West 78, Cheektowaga 57

Lake Shore 59, Springville 31

Niagara Catholic at Lew-Port, 7 p.m.

Amherst 65, Jamestown 56

Niagara-Wheatfield 58, Depew 36

West Seneca West 62, Pioneer 51

Charter Cup

Oracle Charter 65, Buffalo Science 57

East 73, Riverside 44

Riverside 8 12 15 9 - 44 East 15 21 24 13 - 73 RIVERSIDE (3-14, 2-11): Carpenter 5, Curry 4, DiMaggio 8, Laureano 6, Pierino 5, Wardlaw 6.

EAST (9-11, 7-7): Allen 14, Anderson Jr. 16, Chol 2, Maryon 10, Shaw 19.

3-point goals: Anderson Jr., Carpenter, Pierino, Shaw 2.

South Park 72, Bennett 60

Bennett 11 13 19 17 - 60 South Park 16 24 20 12 - 72 BENNETT (5-15, 4-10): Bishop 22, Brown 10, Devers 2, Goree 8, Lewis 2, McDaniel 5, Smith 2, Toliver 7, Vance 2.

SOUTH PARK (13-6, 11-4): Brown 13.

3-point goals: Bishop 3, McDaniel.

McKinley 77, Middle Early College 75

McKinley 22 17 20 18 - 77 MEC 21 14 19 21 - 75 MCKINLEY (19-1, 14-0): Booker 8, Buster 2, Fisher 6, Goree 2, Johnson 20, Jones 19, Outlaw 12, Wardlaw 8.

MEC (13-5, 12-2): Foster 26, Jemes 4, Johnson 10, Rivera 10, Staton 23, Truitt 2.

3-point goals: Jemes, K Johnson 3, Jones, Outlaw, Rivera 2.

Williamsville South 75, Starpoint 58

Starpoint 13 18 14 13 - 58 W. South 22 12 19 22 - 75

STARPOINT (14-6, 12-2): Clemons 12, Kroening 6, Lang 2, Lasal 13, Nodine 19, Walters 6.

WMSV. SOUTH (16-3, 13-0): Buell 3, G Dolan 20, G Dolan 24, Foster 9, Hall 9, Phillips 8, Sanford 2.

3-point goals: Buell, Clemons 3, G Dolan 2, G Dolan 4, Hall 2, Lasal 3, Nodine, Phillips, Walters.

Roy-Hart 57, Barker 36

Barker 7 11 10 8 - 36 Roy-Hart 14 18 14 11 - 57

BARKER (7-13, 6-8):Arnold 2, Ginther 2, Luckman 17, Secore 1, Snell 11, Voss 1, Wasnock 2.

ROY-HART (15-5, 12-2):Anderson 22, Bruning 2, Fitch 2, Heschke 6, Hess 2, Maynard 3, Srock 2, Xapsos 18.

3-point goals: Luckman 3, Snell 3, Xapsos 2.

Medina 58, CSAT 32

Medina 19 18 13 8 - 58 CSAT 2 10 8 12 - 32

MEDINA (14-6, 13-1): Ames 10, Cooper 7, Haynes 2, Howard 2, Koonce 6, Lewis 5, Morgan 10, Salone 16.

CSAT (6-11, 5-9): Banks 10, Rodriguez 5, Serrano 5, Stephens 2, Wilson 10.

3-point goals: Banks 2, Lewis, Morgan 3, Rodriguez, Serrano, Wilson.

Newfane 56, Wilson 46

Wilson 8 19 11 8 - 46 Newfane 15 14 16 11 - 56 WILSON (10-10, 8-6): Bradley 14, Eames 11, Fox 6, Frerichs 2, Miller 6, Seeley 7.

NEWFANE (9-10, 6-8): DeVoogal 9, Gilson 12, Gross 3, Hill 6, Kramp 2, Lajoie 5, Schultz 2, Weber 8.

3-point goals: DeVoogal, Gross, Lajoie, Miller 2, Seeley, Weber 2.

West Seneca Christian 57, Gow 43

Gow 10 9 15 9 - 43 W S Christia12 11 19 15 - 57 GOW (3-6, 2-6): Dietrich 11, Faillace 10, Kalla 5, Kern 2, Manilow 2, Smith 13.

WEST SENECA CHRISTIAN (11-2, 4-3): Deres 9, Bochynski 15, Perrotti 14, Santerre 10, Tryon 8.

3-point goals: Deres, Bochynski 3, Dietrich, Faillace 3, Tryon 2.

Christ Central 74, New Life Christ 56

New Life 12 14 11 19 - 56 Chr. Cent 19 19 25 11 - 74 NEW LIFE CHRISTIAN (14-3, 5-3):Baker 2, Hutter 15, Marshall 5, Taylor 32, Zhang 2.

CHR. CENTRAL (16-4, 8-0):Gummo 6, Opferbeck 6, Preston 6, Ranallo 10, Scott 37, Simpson 2, Tyson 7.

3-point goals: Hutter 3, Preston, Ranallo 2, Scott 2, Taylor 3.

Portville 60, Silver Creek 51

Silver Creek 16 11 8 16 - 51 Portville 12 14 13 21 - 60 SILVER CREEK (11-7, 6-3): Galfo 3, Jones 3, Lewis 18, Snow 6, Thompson 20, Williams 1.

PORTVILLE (8-11, 4-5): Gayton 5, Gehm 16, J Harris 1, S Harris 14, Kloc 15, Lott 3, Stein 6.

3-point goals: Galfo, Gehm, S Harris 4, Lewis 4.

Olean 78, Chautauqua Lake 36

Olean 22 18 23 15 - 78 Ch. Lake 6 18 6 6 - 36 OLEAN (20-0, 12-0): Cavana 9, Eckstrom 18, Ramadhan 10, Rogers 6, Ryan 6, D Schmidt 4, M Schmidt 4, Shoemaker 21.

CHAUT. LAKE (11-7, 6-5): Davidson 10, Hammond 8, Lisek 2, Meredith 4, Pope 7, Swan 5.

3-point goals: Cavana 3, Davidson 2, Ryan, Shoemaker 2, Swan.

CCAA East 1

All-Lime 59, Salamanca 39

Salamanca 9 12 18 0 - 39 All.-Lime. 18 9 15 17 - 59 SALAMANCA (8-12, 1-9): Collins 5, Cooper 2, DeKay 2, Enriques 6, McClure 4, Rasha 6, Reynolds 12, Zurat 2.

ALL.-LIME. (7-11, 3-7): Davis 7, Hemphill 6, Higby 9, Hines 11, McAfee 17, McMullen 6, Reed 2.

3-point goals: Collins, Davis, Enriques, Hemphill 2, Higby, McAfee, Reynolds.

Forestville 68, Catt/Little Valley 41

Catt/LV 3 10 9 19 - 41 Forestville 15 23 20 10 - 68 CATT/LV (1-16, 1-8): Andrews 2, Baker 4, Hutchison 3, Martin 17, O’Donnell 7, Perkins 3, Pritchard 3, Southwick 2.

FORESTVILLE (4-12, 4-5): Catalano 9, Deszcz 7, Egan 8, Hartloff 9, Markham 6, Pierce 5, Siegle 2, Spears 7, Stanbro 4, Torsell 1, Weaver 4, West 6.

3-point goals: Deszcz, Markham, Martin 2, Pritchard, Spears, West 2.

Fredonia 80, Falconer 45

Falconer 11 4 12 18 - 45 Fredonia 22 19 32 7 - 80 FALCONER (2-14, 0-10): Bollman 3, Curtis 6, DePietro 9, Dykstra 8, Nord 19.

FREDONIA (15-4, 9-3): Burmaster 20, Moore 14, Piper 2, Pucci 8, Ruckman 5, Ruiz 4, Saden 2, Swoyer 19, Voss 6.

3-point goals: Bollman, Burmaster 4, Curtis, Moore, Ruckman, Swoyer 5, Voss.

Kenmore West 78, Cheektowaga 57

Ken West 15 11 26 26 - 78 Cheekt 16 10 14 17 - 57 KENMORE WEST (15-5): Aquilina 29, Ford 10, Fron 4, Gaughan 4, LaPlante 2, Tayler 4, Tucker 24, White 1.

CHEEKTOWAGA (11-9): Baugh 4, Bragg 2, Burdette 9, Grabp 6, Southern 3, Welch 29.

3-point goals: Aquilina 5, Welch 5.

Lake Shore 59, Springville 31

Springville 7 10 2 12 - 31 Lake Shore 15 16 14 14 - 59

SPRINGVILLE (4-16): Goodridge 7, Cooney 2, Domes 2, Morley 2, O’Brien 1, Warner 17.

LAKE SHORE (11-8): Bergrum 16, Braeuner 3, C Fiutko 6, C Fiutko 4, Friedhoff 3, John 4, Myers 2, Park 6, Senior 2, Wishman 13.

3-point goals: Bergrum 3, Friedhoff, Warner 2, Wishman 2.

Amherst 65, Jamestown 56

Jamestown 13 10 14 19 - 56 Amherst 15 11 19 20 - 65

JAMESTOWN (15-5): Hill 11, Hind 9, Johnson 6, Kindberg 9, Kinsey 8, Larson 2, Rojas 11.

AMHERST (19-1): Brown 25, Hines 12, Ikpeze 13, Walsh 3.

3-point goals: Brown 5, Hill 3, Hind 3, Hines 4, Johnson 2, Kindberg 3, Kinsey, Rojas 2, Waldu 2, Walsh.

Niagara-Wheatfield 58, Depew 36

N.-Wheat. 13 10 22 13 - 58 Depew 12 8 6 10 - 36

NIA.-WHEAT. (9-8): Fuller 15, Nielsen 9, Ruffino 27, Tripp 3, Wangler 2, Watroba 2.

DEPEW (7-13): C Biersbach 9, T Biersbach 3, Grant 4, Guay 4, Mlodozeniec 2, Pilley 8, Poblocki 6.

3-point goals: C Biersbach 2, Fuller, Poblocki 2, Ruffino 4, Tripp.

West Seneca West 62, Pioneer 51

Pioneer 16 4 17 14 - 51 W. S. West 19 16 9 18 - 62 PIONEER (3-16): Burley 4, Eigenbrod 7, Fronckowiak 10, Root 5, Sayvone 7, Taylor 3, Witt 15.

W. SEN. WEST (7-12): Borton 2, Cordero 19, Hutton 7, Jakubik 2, Schermerhorn 5, Sullivan 27.

3-point goals: Cordero 3, Eigenbrod, Root, Sayvone, Schermerhorn, Sullivan 5, Taylor.

Oracle Charter 65, Buffalo Science 57

Oracle 14 14 17 20 - 65 Science 11 21 13 12 - 57 ORACLE (3-15, 1-3): Bridges 20, Embry 9, Graves 5, Marshall 4, Perez 7, White 20.

BUFFALO SCIENCE (4-10, 1-1): Cortes 15, Harris 14, Johnson 16, Wingard 11, Workman 2.

3-point goals: Embry, Harris, Johnson.

Friday’s games

Monsignor Martin

Cardinal O’Hara at Nichols, 6:30 p.m.

Niagara Catholic at Park, 6:30 p.m.

Walsh at St. Mary’s/Lanc., 6:30 p.m.

Timon-St. Jude at St. Francis, 7 p.m.

Canisius at St. Joe’s, 7 p.m.

Niagara-Orleans

Akron at Albion, 6 p.m.

Nonleague

WNY Maritime at MST Seneca, 5:30 p.m.

Kenmore West at Cheektowaga, 6:30 p.m.

Health Sciences at Lancaster, 6:30 p.m.

Pioneer at Holland, 7 p.m.

Forestville at Frewsburg, 7:30 p.m.

Frontier at Hamburg, 7:30 p.m.

Panama at Maple Grove, 7:30 p.m.

Lackawanna at Orchard Park, 7:30 p.m.

Silver Creek at Westfield, 7:30 p.m.

Girls basketball

Thursday’s games

Canisius Cup

South Park 55, da Vinci 25

Emerson 43, Burgard 34

Buffalo Arts 54, Olmsted 28

ECIC I

Frontier 47, Clarence 41

ECIC II

Hamburg 56, Starpoint 19

Niagara-Orleans

Roy-Hart 61, Barker 56

CSAT at Medina, 6:30 p.m.

CCAA East 2

Pine Valley 56, North Collins 27

CCAA East 1

Silver Creek at Portville, 6:30 p.m.

CCAA West 1

Olean 73, Chautauqua Lake 40

Fredonia at Falconer, 7:30 p.m.

CCAA East 2

Ellicottville 44, Franklinville 34

CCAA West 2

Sherman at Panama, 7:30 p.m.

CCAA East 1

Allegany-Limestone 69, Salamanca 21

CCAA West 1

Southwestern 58, Maple Grove 34

CCAA West 2

Frewsburg 57, Westfield 24

Nonleague

Nichols 59, Niagara Falls 34

Grand Island 63, West Seneca East 51

Sweet Home 63, Cheektowaga 52

Kenmore East 56, Iroquois 33

Kenmore West 57, Newfane 39

Emerson 43, Burgard 34

Burgard 5 7 14 8 - 34 Emerson 8 15 11 9 - 43 BURGARD (7-5, 6-3): Carter 8, Cofield 2, Johnson 13, MacAdory 11.

EMERSON (13-3, 10-0): Brannon 36, Brown 5, Weatherspoon 2.

3-point goals: Brannon 2, Carter , MacAdory.

Buffalo Arts 54, Olmsted 28

Olmsted 4 4 6 14 - 28 Arts 19 13 16 6 - 54

OLMSTED (5-12, 4-4): Alvira 2, Burch 3, Chapman 2, Higgs 8, McDuffie 8, Sniatecki 5.

BUFFALO ARTS (12-7, 8-2):Banks 7, Bush 2, Campbell 22, Fonn 5, Outling 8, Reese 10.

3-point goals: Campbell, Outling, Sniatecki.

Frontier 47, Clarence 41

Clarence 10 8 9 14 - 41 Frontier 8 8 16 15 - 47

CLARENCE (13-7, 8-4): Barden 5, Cerza 2, Cullinan 10, Eckert 18, Reynolds 6.

FRONTIER (7-10, 6-6): Damico 3, Hall 6, Hileman 2, Izzo 10, Johnston 8, Rockey 17, Zablonski 1.

3-point goals: Barden, Hall, Rockey 3.

Hamburg 56, Starpoint 19

Hamburg 18 13 16 9 - 56 Starpoint 6 5 4 4 - 19

HAMBURG (13-7, 9-5): Chiacchia 21, DeGrood 13, Fitzpatrick 2, McKeone 2, Miller 2, Spencer 2, Vesneske 2, Villarini 12.

STARPOINT (4-16, 3-11): Bradley 2, Kazmarek 6, Mott 8, Wick 2.

3-point goals: Chiacchia 3, Villarini 2.

Roy-Hart 61, Barker 56

Roy-Hart 13 23 9 16 - 61 Barker 15 9 14 18 - 56

ROY-HART (6-13, 3-11): Albee 6, Bligh 9, Christopher 6, Duewiger 4, Hess 3, Lindke 22, Rausch 2, Todd 9.

BARKER (5-14, 3-11): Annable 2, Bodine 2, Brown 8, Dewart 7, Mason 15, Miller 4, Williams 18.

3-point goals: Bligh 2, Dewart, Hess, Lindke 3, Williams 2.

Pine Valley 56, North Collins 27

N Collins 8 5 4 10 - 27 Pine Valley 17 16 10 13 - 56 NORTH COLLINS (2-15, 0-9): Filkov 3, Gick 1, Paradiso 5, Romano 11, Wroblewski 6.

PINE VALLEY (9-8, 5-5): Andrews 6, K Crisanti 2, L Crisanti 4, Herman 4, Hohl 3, Luce 2, Nelson 17, Raiport 5, A Scofield 3, E Scofield 3, J Wilcox 6, J Wilcox 2.

3-point goals: Filkov, Hohl, Paradiso, Romano, A Scofield, E Scofield.

Olean 73, Chautauqua Lake 40

Ch. Lake 9 10 10 11 - 40 Olean 21 20 19 13 - 73

CHAUT. LAKE (4-11, 4-6): Bauer 6, B Fardink 5, K Fardink 4, Gleason 3, Gustafson 4, Phelps 8, Zenns 10.

OLEAN (18-1, 11-1): Andreano 5, Anzivine 7, Carpenter 7, Martin 6, G Pfeiffer 5, S Pfeiffer 21, Ramarge 2, Singleton 2, Taylor 18.

3-point goals: Carpenter, K Fardink, Gleason, G Pfeiffer, S Pfeiffer 5, Taylor 6.

Ellicottville 44, Franklinville 34

Ellicottville 8 10 13 13 - 44 Franklnv’l 6 9 8 11 - 34

ELLICOTTVILLE (12-6, 7-2): Charlesworth 2, Erlandson 10, Hamilton 26, Jimerson 6.

FRANKLNV’L (18-2, 9-1): A Haskell 8, D Haskell 4, Hicks 4, McCoy 11, O’Neal 2, Reynolds 5.

3-point goals: Hamilton 4, McCoy 3.

All-Limestone 69, Salamanca 21

All.-Lime. 12 22 19 16 - 69 Salamanca 1 7 7 6 - 21

ALL.-LIME. (14-2, 10-0): Davis 22, DeCapua 2, Forness 22, Giardini 12, Kinney 8, Maley 3.

SALAMANCA (1-13, 1-6): Bucharski 6, Hill 9, McGoingle 3, Miller 3.

3-point goals: Bucharski 2, Kinney 2.

Southwestern 58, Maple Grove 34

M Grove 8 8 5 13 - 34 Southwest 12 9 21 16 - 58

MAPLE GROVE (2-8, 1-6): Hallberg 1, Lehman 4, Lockwood 6, McCall 7, Russo 2, Schuppenhauer 10, Swanson 4.

SOUTHWESTERN (10-8, 6-4): Austin 4, Burgeson 2, Burk 10, Fedrick 12, Johnson 9, Lawton 2, Radack 7, Rudny 12.

Frewsburg 57, Westfield 24

Frewsburg 16 24 10 7 - 57 Westfield 7 5 6 6 - 24

FREWSBURG (19-1, 9-1):Blanchard 29, Boardman 2, Dobek 9, Elderkin 1, Iuculano 6, Lynn 7, Sohl 3.

WESTFIELD (2-11, 0-9): Burgess 4, Culbreth 9, Demarco 4, Knapp 2, Morrison 2, Tofil 3.

3-point goals: Blanchard 7, Sohl.

Nichols 59, Niagara Falls 34

Nia Falls 5 9 9 11 - 34 Nichols 9 11 22 17 - 59 NIAGARA FALLS (0-19): Dubois 9, Harris 8, Means 6, Storey 6, Thomas 2, Welch 3.

NICHOLS (10-6): Amato 1, Bueme 2, Cromwell 15, Cunningham 2, I Dockery 8, I Dockery 8, L Hogan 14, L Hogan 14, K Jones 6, K Jones 6, J Niedzialowski 11, J Niedzialowski 11.

3-point goals: Cromwell 3, Harris 2, K Jones, K Jones, J Niedzialowski 3, J Niedzialowski 3.

Grand Island 63, West Seneca East 51

W. S. East 8 10 10 23 - 51 Gr Island 23 14 17 9 - 63 W. SEN. EAST (3-17):Eisenmenger 10, Funk 8, Kaufman 8, Kelly 3, Kumro 10, Vogel 2, Weiner 10.

GRAND ISLAND (14-6):Bailey 4, Brandon 1, Colan 2, Harrigan 11, Hausrath 11, Melendez 2, Nyitrai 2, Winfield 30.

3-point goals: Eisenmenger 2, Funk 2, Harrigan, Winfield 3.

Sweet Home 63, Cheektowaga 52

Cheek 10 11 12 19 - 52 S Home 22 13 13 15 - 63 CHEEKTOWAGA (9-11): Jones 3, Redfern 24, Romer 11, Rumph 10, Spencer 2.

SWEET HOME (6-13): Brant 11, Caminero 7, Fummerelle 14, Gentzke 8, Trueheart 23.

3-point goals: Brant, Fummerelle 4, Jones, Trueheart 5.

Kenmore East 56, Iroquois 33

Iroquois 10 7 5 11 - 33 Ken East 15 16 13 12 - 56 IROQUOIS (8-12):Donner 4, Fenezianni 2, Lyons 3, McBride 2, Quinn 10, Reidel 6, Shanahan 4, Stawicki 2.

KENMORE EAST (13-6):Baker 2, Burhans 1, Knab 2, Lagattuta 6, Marraccio 2, Mills 17, O’Neil 7, Sordetto 19.

3-point goals: Lagattuta, Mills, Reidel 2, Shanahan, Sordetto 2.

Kenmore West 57, Newfane 39

Newfane 8 9 9 13 - 39 Ken West 11 14 18 14 - 57 NEWFANE (16-4): Auernhamer 4, Emborsky 13, Foltz 11, Kneeland 8, A Littman 1, O Littman 2.

KENMORE WEST (15-5):Britton 21, Dymond 6, Ferguson 12, Pfohl 2, Phillips 3, Quinlan 7, A Rivera 1, T Rivera 2, Seifried 3.

3-point goals: Dymond 2, Emborsky, Ferguson, Phillips, Quinlan, Seifried.

Friday’s games

Monsignor Martin

St. Mary’s/Lanc. at Nia Catholic, 6:30 p.m.

Niagara-Orleans

Albion at Akron, 5:30 p.m.

CCAA East 1

Catt/Little Valley at Gowanda, 7:30 p.m.

Nonleague

Oracle Charter vs. Nardin

at Villa Maria College, 5 p.m.

Springville at Tapestry, 5:30 p.m.

Immaculata at Fredonia, 6:30 p.m.

Holland at Pioneer, 7 p.m.

JFK at Maryvale, 7:30 p.m.

Wmsv. East at Wmsv. North, 7:30 p.m.

Lockport Kiwanis Tournament

Chautauqua Lake vs. Wmsv. South, 6 p.m.

Nardin vs. Lockport, 7:30 p.m.

Wilson Tournament

Amherst vs. Cleveland Hill, 6 p.m.

Mount Mercy vs. Wilson, 7:30 p.m.

Boys hockey

Thursday’s games

WNY Federation

St. Joe’s 3, Williamsville North 2 (OT)

SJ (21-2-1): Michael Greco gwg

Williamsville South 6, St. Francis 1

WS: Jeff Browne 1g-2a; Al Fix 2g-2a

Clarence 3, Niagara-Wheatfield 0

C (6-7-2-1): Jack Niesypy sho (22 svs)

Lew-Port 4, Niagara Falls 3

L (7-5-3): Branden Regis gwg

Wmsv. East 3, Bishop Timon 2

WE (5-10): Mike Steffen 2g-a; Matt Cohen gwg

Girls hockey

Friday’s games

WNY Federation Final

at Northtown Center

Williamsville vs.

Monsignor Martin, 4:30 p.m.

Boys bowling

ALL CATHOLIC CHAMPIONSHIPS

St.Francis 2121, Cardinal O’Hara 2027, Canisius 1876, St. Mary’s 1530, St. Joe’s 1481

MVP: Sam Petkobsky (St. Francis)

First Team All Catholic: Christian Prechel (SF), Ryan Reese (CH), Nick Rallo (Can), Derick Braniecki (SM). Dylan Greenauer (CH).

Girls bowling

SECTION VI CHAMPIONSHIPS

Team scores: Orchard Park 5545, Depew 5084, Tonawanda 5028, Frontier 4994, Niagara Falls 4946, Springville 4875, Pioneer 4861, Lockport 4800, West Seneca West 4772, Fredonia 4749, Lancaster 4745, Cheektowaga 4675, Grand Island 4630, Maryvale 4625, Dunkirk 4501, Allegany-Limestone 4478, Ken West 4229, Jamestown 4228, Clymer/Sherman 4151, JFK 4072, Forestville 4067, Falconer 4060, Salamanca 4009, Amherst 4002, Starpoint 3993, Wmsv. North 3887, Catt.-Little Valley 3815, Holland 3788, da Vinci 3747, Olmsted 3623, Hutch-Tech 3525, Arts 3452, City Honors 3349.

Top 20 individuals: Danielle Milo (OP) 216-211-1148, Sarah Radt (OP) 193-245-596, Kayli Christ (MV) 236-191-1142, Nicole Rzepka (OP) 235-198-1129, Cameron Spring (AL) 200-197-1125, Rachel Wagner (D) 239-193-1125, Christina Sutton (GI) 235-194-1120, Samantha Jaeger (Lock) 203-207-1113, Angela Gabriele (NF) 213-233-1091, Sara Godfrey (D) 247-200-1086, Madelyn Jensen (OP) 203-196-1085, Brittany McAndrews (Front) 210-193-1080, Morgan Dispense (Fred) 200-183-1079, Katie Good (Front) 203-236-1074, Sara Snyder (D) 200-192-1072, Kelly Normandin (Amh) 201-183-1064, Melissa Large (Ton) 202-212-1064, Mariah Gamel (Spring) 231-201-1061, Emily Swendsen (Lock) 224-213-1056, Victoria Kurdziel (Ton) 221-175-1055.

Boys Squash

St. Andrews (Del.) 11, Nichols 2

Girls Squash

Nichols 4, St. Andrews (Del.) 3

There are no comments - be the first to comment