Share this article

print logo

MARRIAGE LICENSES BUFFALO

Kathleen A. Decker, Fort Erie, Ont.

Mark T. Dahl, Snyder -- Lynn P. Morrison, Buffalo.

Births Buffalo

BOYS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
Natividad Salinas, Buffalo 4
Lawrence J. Schiavone, Tonawanda 5
James C. Kan, Lewis Run, Pa. 5
Timothy E. Aldridge, Hamburg 15
Thomas J. O'Connor, 182 McKinley 16
John F. McGrath Jr., 40 Melrose 16
Francis C. Pluta, Hamburg 17
Christopher R. Beiter, East Amherst 17
Peter J. Armlovich, East Aurora 17
Martin W. Storer, 151 Sanders 18
Frank Horvath Sr., 49 Parkview 18
John J. Schaf, Cheektowaga 19
Gregory V. Winger, Hamburg 20
Anthony P. Olivieri, Lackawanna 20
Kenneth F. Leonard, West Seneca 21
GIRLS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
James E. Dunphy, 132 Hinman 5
Gregory J. Oyer, Blasdell 6
Gary Rosato, North Collins 11
Gary T. Hawco, Strykersville 13
Richard B. Hughes, Amherst 15
Daniel J. Franklin, Orchard Park 15
Joseph D. Lichon, Hamburg 16
Louis A. Amitrano Jr., Cheektowaga 16
Michael A. Cronmiller, Eden 16
Andrew F. Bogulski, Derby 16
William C. Barry III, Tonawanda 17
Kevin D. Hornberger, North Collins 17
Frederick J. Shaw Jr., West Falls 18
John J. Jemiolo, Hamburg 18
Daniel J. Glaus, Varysburg 18
Charles D. Dunkle, Lackawanna 18
Bruce W. Smith, East Aurora 19
William T. Ryan, 30 Strathmore 21
David J. Kiernan, Gowanda 21
TWINS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
Mark E. Newton, 782 McKinley 19
BOYS were born to Mr. and Mrs.: Sept.
Thomas R. Seitz, 205 LaSalle 24
Oct.
Gary J. Frier, Cheektowaga 6
Richard L. Blodgett, North Tonawanda 15
Daniel E. Zasowski, Lancaster 23
Martin Santiago, 56 Ripley 23
Charles E. Reiford Jr., Hamburg 25
William C. Moran, Amherst 26
Roger J. Gmerek, Cheektowaga 26
Daniel J. Cronmiller, Cheektowaga 27
Walter J. Dillsworth Jr., Blasdell 28
James M. Damon, Amherst 28
Mark H. Bialy, Hamburg 28
James J. Zimmer Sr., West Seneca 29
Thomas E. Minorczyk, Cheektowaga 29
James A. Maj, West Seneca 29
Nov.
Zhenggang Zhang, 651 Elm 1
Dale F. Martin, West Seneca 1
James A. Haley Jr., Angola 1
James R. Martin Jr., Blasdell 1
Brian S. Smith, Lancaster 2
GIRLS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
John E. Shine, 464 Utica 24
Thomas J. Reynolds, Hamburg 25
Charles M. Farnham, Tonawanda 26
Kevin F. DeDominces, 214 Stevenson 26
Lee G. Cadby, Lancaster 26
Dale W. Booker, 425 East 28
John C. Magle, 38 Meriden 28
Joel P. Gregorio, Akron 27
Ricky D. Kuhn, 941 Niagara 28
Robert J. Lepore, North Tonawanda 29
Bernard J. Dombrowski Jr., Derby 29
Charles J. Brand Jr., Lancaster 29
Gerard Cappelli, Hamburg 31
Nov.
Philip R. Beck Jr., Irving 1
Carl W. Motz, Lakeview 2
TWINS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
Daniel J. Grew, East Aurora 31
BOYS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
Charles B. Young, 59 Richfield 11
Thomas H. Shelberg, Tonawanda 19
Richard A. Folckemer, Williamsville 19
David A. Brown, 15 Linwood 19
Joseph G. Debo Jr., Depew 20
Dale E. Grotke, Lancaster 22
Ronald A. Blue, 978 Amherst 25
Michael H. Morgan Sr., 107 Bushnell 26
Matthew J. Clarke, 114 Keystone 26
Kerry L. Saunders 28
Joe M. Wayman, 861 Walden 29
Kevin Potter, 67 Wellington 29
Daryl K. Welch, West Falls 30
Timothy P. Palmer, Orchard Park 31
Nov.
David A. Vallone, Orchard Park 1
GIRLS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
John D. Burkhardt, Tonawanda 19
John A. Seitz Jr., Amherst 19
Michael A. Mineo, Tonawanda 19
Richard A. Koziarski, Lancaster 21
William A. Driscoll, 72 Greenfield 22
Gerald Anthony Manzella, Lakeview 25
Robert B. Scaglione, West Seneca 26
Michael J. Purcell, 371 Okell 26
David M. Stang, Clarence 28
Ali K. Saleh, Lackawanna 31
Nov.
Robert J. Wild, Cheektowaga 1
BOYS were born to Mr. and Mrs.: July
Timothy J. Rogers, Buffalo 28
Oct.
Ahmed T. Albaneh, Lackawanna 16
David M. DeBerardinis, Hamburg 17
Steven J. Flowers Sr., Tonawanda 18
Paul R. Calzone, 25 Josie 18
Daniel F. Alguire, West Seneca 19
Harold E. Imhoff Jr., Colden 20
Alan E. Bromley, Elma 21
Jack E. Willet, 115 Kimberly 21
Charles A. Tabone Jr., Cohocton 22
Thomas M. Hunt, East Aurora 22
Kevin L. Holleran Sr., Orchard Park 22
Michael P. Healy, West Seneca 22
Edward J. Gauthier, Elma 22
Louis A. Batista Sr., 204 Cumberland 23
Stephen D. Goodreau, Angola 24
James E. Spry Jr., Lockport 24
John S. Krieger, West Seneca 25
GIRLS were born to Mr. and Mrs.: Oct.
Mohamed A. Abuhamra, 282 Moselle 17
Jeffrey Barbuto, Lackawanna 18
Francis J. Conboy, North Tonawanda 19
Donald Barone, Lake View 19
James R. Barney Jr., Farnham 20
John E. Webb, 109 Peabody 23
Duglas J. Krentz, Hamburg 22
Duane D. Gilbert, Dunkirk 22
Anthony C. LaCorte, 34 Houston 23
Stephen C. Kaitanowski, Cheektowaga 24
John F. Scanlon, Blasdell 24
Pantelis Stamataros, Cheektowaga 25

There are no comments - be the first to comment